Soukup uspokojil své ego a předvedl další zbytečný pořad, který moderuje

Podle vyjádření TV Barrandov se mělo jednat o ironické komentování zpráv minulého týdne, které si na starost vezme majitel, ředitel a moderátor této komerční stanice. Místo toho se v neděli po desáté objevila pouze další exhibice Jaromíra Soukupa, kterému někdo, kdo ho nemá moc rád, průběžně tvrdí, že umí moderovat a co hůř, že je vtipný.

Ukázky z videoportálu YouTube, rádobyvtipné fotomontáže a nahraný smích, který umocňuje „skvělou“ atmosféru pořadu, který si pod záštitu vzal všemoderátor hradní TV Barrandov, tak vypadá Týden podle Jaromíra Soukupa.

Jak si diváci, kteří mají dostatek síly sledovat pořady údajného moderátora, již zvykli, momenty, které zřejmě původně měly být vtipné, i tentokrát vyznívají trapně a vyvolávají pocit studu vůči „baviči“, který s rychlou kadencí vypráví vtípky, které pobaví pouze jeho.

Dlouhodobě je ve všech Soukupových pořadech viditelná dramaturgie – nechte ho mluvit, je to majitel a funguje i tentokráte. Ředitel TV Barrandov má co říct a hodlá se o všechny své myšlenkové pochody podělit se svými diváky, kteří tak obdivují jeho lidovost a „nezaujatost“.

Obě tyto vlastnosti předvedl Soukup i ve své nové show. Mluva byla nejen nespisovná a plná chyb (Jirkovo hymna se opravdu neříká), ale místy se po vzoru svého idolu Miloše Zemana, pustil „moderátor“ i na tenký led vulgárních výrazů, kterými okořenil asi sedm a půl milionu dalších slov, kterými se hemžilo čtecí zařízení, jeden z největších přátel moderátora-samouka, poté co skončil dříve oblíbený tělocvik s deskami v rukou.

Soukup už dávno ukázal, že jeho boj za Zemana, Okamuru a Babiše doprovází také neutuchající touha pomlouvat kohokoliv, kdo se neřadí mezi podporovatele svaté trojice podle majitele TV Barrandov, nebo se zrovna hodí do nich trefovat. V novém pořadu se ovšem Jaromír Soukup už ani neobtěžuje vymýšlet si lži, které mají dehonestovat jím vybrané terče, jak to dělá třeba v Kauzách JS, ale rovnou je oslovuje křestními jmény a zdá se, že je jen otázkou času, kdy začne používat i vulgární označení. Školu má od toho nejlepšího v oboru.

Ambice Jaromíra Soukupa zase byly o trochu více naplněny. Rozhodně ne však zcela a programové schéma TV Barrandov nabízí jejímu majiteli stále mnoho formátů. Ještě jsme se Soukupem nevařili, nekutili, nesledovali sport, nebo neudělovali ceny. Vrcholem ovšem bude Jaromír Soukup Jaromíra Soukupa, tím už ovládne nevýrazná komerční stanice televizní éter zcela.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?