T. Okamura slibuje všechno všem. Kde na to po svém Czechxitu vezme?

Neúnavný Tomio Okamura pokračuje ve svém tažení, kdy slibuje vyřešit všechny problémy. Současně s tím bojuje dál za vystoupení z Evropské unie.

Nedávno se nad svým konáním dobra dojal koncem března při výjezdu do terénu: „Právě jsem mezi lidmi v Kutné Hoře na Sedlecké pouti, diskutujeme a opravdu moc děkuji mnoha lidem za otevřenou podporu SPD, je tady tisíce lidí, skvělá atmosféra a nabral jsem spoustu konkrétních podnětů, s jejichž řešením budeme pomáhat. Místním vadí vylidněné centrum města, nedostatek bytů, chtějí zásadní omezení vyherních hracích automatů, je nedostatek parkovacích míst, nedostatek zubařů a také lékařů a sester v nemocnici a vedení města prý plýtvá s veřejnými penězi. Podíváme se na to a budeme to řešit. Letos jsou komunální volby. A samozřejmě lidi trápí nízké mzdy a důchody.“

To je všechno pravda, takové problémy lidi skutečně trápí. Nad tím se měla zamyslet sociální demokracie a další strany, protože jsou to témata, která si nechali politici vzít od spasitelů jako Babiš a T. Okamura. Ten to ještě navíc vylepšil protiimigračním tažením a snahou dostat nás z EU.

Je jen otázka, kde by na splnění všech slibů vzal peníze, až bychom z Unie odpadli. Odstrašující případ Brexitu, který – pokud k němu dojde – přinese jen špatné a ještě horší výsledky, by měl stačit. Jenže to je daleko a sami britští představitelé se tváří, že nebude tak zle. Přitom vědí, že bude. Odchod ze společného trhu není možné nijak nahradit a nechat si výhody společného trhu bez volného pohybu osob by bylo příliš velké vyzobávání rozinek, takže to taky nepůjde.

Nás by čekalo nejspíš něco ještě horšího, už kvůli propojenosti naší ekonomiky s Německem. Tam jde skoro třetina našeho vývozu. Polovina českého vývozu jde do sousedních zemí, které jsou všechny členy EU. Do celé Unie je to 84 procent. Do Ruska jsou to jen asi dvě procenta. Do Číny vyvážíme méně než do Rumunska. Je potřeba k tomu pro soudné lidi něco dodávat?

Teď ale Okamura vyhlásil i boj za práva týraných zvířat, tak snad aspoň v tom bude úspěšný. Upřímně mu v tom držíme palečky.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?