USA hodlají nechat letadlovou loď ve Středozemním moři, informují zdroje

Americká letadlová loď Harry Truman může zůstat ve Středozemním moři za účelem „zadržování“ Ruska, píše Defense News s odkazem na vlastní zdroje.

Portál uvádí, že americká vláda zatím neschválila definitivní rozhodnutí v této otázce, ale pokračování mise letadlové lodi by znamenalo „odvetu za aktivity Ruska v tomto regionu a odpovídalo by nové Strategii národní bezpečnosti“.

Defense News rovněž zdůrazňuje, že Harry Truman může ještě jednou připomenout syrskému prezidentu Bašáru Asadovi varování jeho amerického kolegy Donalda Trumpa ohledně toho, že další použití chemických zbraní proti civilistům v Sýrii bude mít za následek další ostřelování.

Ponechají-li USA bitevní loď ve Středozemním moři, může to narušit pořádek rotace letadlových lodí na Blízkém východě, který existuje od dob operace Pouštní bouře v roce 1991. Pentagon nicméně posuzuje toto rozhodnutí jako jeden ze způsobů boje se „vznikajícími výzvami ze strany Ruska a Číny“.

11. dubna se útočný oddíl americké flotily v čele s letadlovou lodí Harry Truman vydal ze základny Norfolk ve státu Virginie na Blízký východ za účelem útoku na Sýrii.


Není zde článek celý?