V Británii bude letos podle odhadů pobodáno 40 000 lidí

Od začátku roku došlo v Londýně k 41 útokům nožem, které skončily smrtí. Podle rostoucí tendence za posledních několik let by ve Velké Británii mohlo dojít až ke 40 000 případů útoku nožem či ostrým předmětem, informuje britský Unilad.

Podle britského úřadu národní statistiky došlo v období od dubna roku 2016 do března roku 2017 k 34 700 případům útokům zahrnujícím nůž či ostrý předmět.

Tento ukazatel ale vyrostl o 6000 případů oproti předchozímu období, kdy došlo ke 28 877 případům. Pokud bude tento trend pokračovat, bude letos ve Velké Británii pobodáno téměř 40 000 lidí, píše portál a dodává, že většina obětí jsou muži.

„Jedním z klíčových faktorů je hudba, která je dostupná na zdrojových platformách jako YouTube či Instagram. Hudební styly jako dril či grime často obsahují narativy, které popisují násilí a vražedné násilí. Také propagují kulturu gangu a identitu gangu,“ cituje Unilad kriminologa Mohammeda Rahmana.

Londýnský starosta Sadiq Khan na sociálních sítích kritizoval vládu za snižování financování, které nutí snižovat kvalitu služeb poskytovaných Londýňanům i v oblasti bezpečnosti.

Unilad vyzývá k nenošení nožů za veřejnosti. „Nože berou životy,“ píše.


Není zde článek celý?