V Číně se narodilo dítě rodičů, kteří zemřeli před čtyřmi lety

Manželskému páru, který zahynul při automobilové nehodě, se po čtyřech letech narodil náhradní matce syn. Píše o tom The Independent.

Manželé si totiž dali zmrazit několik embryí, protože chtěli mít dítě s pomocí umělého oplodnění. Embrya byla uchována v nemocnici v nádrži s tekutým dusíkem za teploty 196 stupňů pod nulou.

Rodiče zemřelých se dlouhou dobu snažili získat přes soud povolení k použití embryí. V Číně mají totiž náhradní mateřství zakázané, proto byla matka nalezena v Laosu. Embrya měli dopravit autem, protože žádná letecká společnost nepřijala náklad s tekutým dusíkem.

Chlapeček dostal jméno Ťiangťiang. Podle mínění babičky je více po otci, i když „má oči jako matka“. Příbuzní novorozeněte zatím nerozhodli, jestli mu mají říct o jeho neobyčejném původu. Dokud nevyroste, hodlají mu říkat, že rodiče žijí v zahraničí. Dědeček je ale přesvědčen, že se dřív nebo později má Ťianťiang dozvědět pravdu. „Určitě mu to řekneme. Jinak to není možné.“

Neobvyklé způsoby porodu nejsou v dnešní době díky vědeckému pokroku vzácností. Před dvěma lety se v jedné z mexických klinik narodilo dítě, které bylo počaté nikoli dvěma, ale třemi rodiči: byly to dvě matky a jeden otec.


Není zde článek celý?