V Německu prudce stoupl počet radikálních muslimů

Během posledních 5 let se zvýšil počet radikálních muslimů v Německu o 100 procent. Píše o tom Tagesspiegel s odkazem na údaje tamních úřadů pro ochranu ústavy.

Podle jejich údajů bylo koncem března napočítáno v zemi celkem 11 tisíc salafítů — stoupenců jednoho z konzervativních proudů islámu. Během pěti let se jejich počet zdvojnásobil — v roce 2013 jich bylo 5,5 tisíce.

Nárůst počtu nebezpečných islamistů se projevil především v nevelkých spolkových územích Německa, jako je Hamburk či Berlín. Například v Hamburku je jich nyní 800, z nichž více než polovina patří k džihádistům. Aktuální údaje ohledně Berlína chybí, ale před rokem v něm bylo 850 salafítů.

Celkově se nárůst počtu radikálních islamistů v SRN snižuje, uvádějí odborníci. Podle jejich názoru však zatím nejsou vidět tendence ke stagnaci nebo snižování těchto ukazatelů.

V roce 2015 v Evropě vypukla migrační krize. Některé země vystupovaly za pozastavení proudu uprchlíků a proti kvótám na počet uprchlíků. Německo se naopak snažilo přijmout maximální počet uprchlíků.


Není zde článek celý?