Václav Klaus ml. požaduje omluvu za označení Putinův služebník. Jenže ono to sedí

Václava Klause mladšího rozčílilo březnové vydání Revue FORUM, ve kterém redakce zmapovala odpůrce Evropské unie. Deník FORUM 24 i Revue FORUM dlouhodobě varuje před opouštěním západních struktur, které by jednoznačně znamenalo příklon k Putinovu Rusku.

„Nebudu pokračovat v rodinné tradici,“ uvádí ve videu Klaus ml. s tím, že se již podruhé rozhodl soudit s nějakým médiem. Poprvé to byl týdeník Respekt poté, co Klause ml. kritizoval za přístup k inkluzi.

Forum 24

Nenechám si od zprofanovaných mediálních šíbrů nadávat do ruských agentů a podobně, jen proto, že si myslím o Evropské unii něco jiného než oni (tj. zhruba to, co 70% Čechů).A nepůjdu v rodinné tradici – nechat si vše líbit.Reakce mého právníka: https://drive.google.com/file/d/1G90Zp-6vEDA6BhsLyXG2nzezqICx9g5F/view?usp=sharing

Zveřejnil(a) Václav Klaus ml. dne 5. duben 2018

Klaus ml. říká, že nikdy s žádným ruským politikem nemluvil a že mu redakce „naznačuje nějaké velezrady“, což je podle jeho názoru snaha vylučovat lidi z demokratické diskuze.

Václava Klause mladšího, který ve videu ukazuje titulní stranu Revue FORUM. Redakci byl zaslán také dopis právníka Václava Klaus ml.

Poznámka Pavla Šafra za redakci deníku FORUM 24 a časopis Revue FORUM:

Václav Klaus ml. se na nás obrátil s žádostí o omluvu kvůli titulní straně našeho časopisu Revue FORUM. Ve skupině postav s titulkem „Služebníci Ruska“ poznal sebe sama. Považujeme za správné, že pan Klaus na sebe v souvislosti s označením služebníků Ruska takto výrazně sám upozorňuje. Ono to totiž sedí.

Václav Klaus se výrazně a vehementně zasazuje za vystoupení České republiky z Evropské unie. Přitom dobře ví, že oslabování Evropské unie je nepokrytým zájmem autoritativní vlády v Ruské federaci. A také sám přiznává, že odchod České republiky z Evropské unie by znamenal téměř jistě ekonomické oslabení naší země. Slabá Česká republika by vzhledem ke své geografické poloze byla vystavena vlivovému náporu Ruské federace v ještě vyšší míře než dosud a tento nápor potvrzují jak zprávy našich domácích zpravodajských služeb, tak oficiální orgány naší spojenecké aliance. Česká republika nemá a nemůže mít postavení shodné s Velkou Británií nebo s bohatým Švýcarskem. Po vystoupení z EU by ztratila politickou oporu ve svobodném světě a vystoupení z NATO by proto brzy následovalo. Česko by prostě brzy spadlo do ruské vlivové zóny a jeho politický systém by se zcela jistě přizpůsobil ruskému. Není vůbec možné, aby tyto skutečnosti Václav Klaus neznal.

Jeho advokát se velice mýlí, že naše názory na jeho působení jsou o to hanebnější, že je poslancem parlamentu. Právě naopak! Právě proto, že je pan Klaus poslancem parlamentu, musí být vystaven vyšší míře veřejné kontroly a k jeho postavení také patří, že máme možnost jeho postoje interpretovat v kontextu aktuální obecné politické situace, kterou charakterizuje výrazná kolize mezi západními demokraciemi a východní autokracií. Jeho hodnocení našich výrazových prostředků považujeme za dílem úsměvné a dílem nesmyslné, ale má na ně naprosté právo. A není vůbec pravdou, že by ho někdo vylučoval z demokratické diskuze. Naopak vítáme, že tu právě teď takovou diskuzi vedeme. Kdyby se pan Václav Klaus ml. rozhodl dokázat, že chce bránit národní a bezpečnostní zájmy demokratického státu proti nebezpečné ruské subverzi, tak to velmi uvítáme.

Pavel Šafr

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?