Více svobody aspoň u vody: Díky Pirátům budou moci vodáci pít a hulit

Široká škála kritiků v posledních týdnech vyprášila kožich Pirátům za jejich setrvalou snahu zvyšovat represe a šmírování státu vůči jednotlivcům.

Na pirátské lodi došlo zjevně k válečné poradě a za zvuku pirátských bubnů se objevila novela zákona o vnitrozemské plavbě. Podepsala se pod ni padesátka poslanců ze všech frakcí vyjma ČSSD. Poslanec Pirátů Lukáš Bartoň oznámil, že novela má opět umožnit českým vodákům pít a nikdo by je neměl trestat za plavbu lodí pod vlivem návykové látky.

Novela má zrušit sankce za plavbu pod vlivem alkoholu jen pro kapitány a členy posádky malých lodí, která nepodléhají zápisu do plavebního rejstříku a nemají vlastní strojní pohon. Na řidiče vodních skútrů nebo posádky motorových člunů se tedy zrušení přestupku vztahovat nebude.

Nejdůležitější na celé akci je snaha Pirátské strany, aby se novela stihla přijmout do začátku vodácké sezony. Aby více svobody bylo u vody už o prázdninách.

Zpráva jistě potěší všechny pivaře na českých řekách. Jen bychom si dovolili připomenout, že v programu Pirátské strany je mnoho jiných slibů, jak se budou věnovat individuální svobodě. Místo toho se zcela nepirátsky vyžívají třeba v trestání nezdvořilých slov při jednání s úředníkem.

Takže: Více svobody aspoň u vody. Jinak skutek utek.

Není zde článek celý?