VIDEO: Místopředseda ČSSD Foldyna bojoval na Václaváku proti ČT a západu

Jaroslav Foldyna, známý přívrženec Miloše Zemana, Ruska a proruských dezinformačních serverů po boku stalinisty Skály a dalších proruských aktivistů hřímal na Václavském náměstí na demonstraci proti západu, proti České televizi a proti spojeneckému zásahu v Sýrii. Nebylo by na tom nic divného, kdyby byl Foldyna v KSČM, SPD a podobných rusostranách. Jenže Foldyna je místropředsedou ČSSD.

Té ČSSD, která hlásá, že naše místo je na západě, podporuje členství v EU a NATO, váží si (oficiálně) našeho spojenectví se západem a nijak (oficiálně) netíhne k Rusku. Přesto si sociální demokraté do čela zvolili figuru Jaroslava Foldyny. Proruská demonstrace, které se tento týden zúčastnil, nebyla jeho prvním kusem na této frontě.

K Rusku tíhne dlouhodobě. Lituje toho, že ČSSD už nemá ve znaku ozubená kola, klasy a rudou barvu. Se slzou v oku zpívá internacionálu. „Nejen já mám slzy v očích, když si všichni nahlas zazpíváme hymnu a internacionálu,“ prohlásil. Foldyna na sebe upozornil také jako ten, kdo se schází s Putinovými motorkáři. Dobré vztahy s Rusy chtěl v minulosti využít ve prospěch našich dětí. Byl v Rusku domluvit, že by děti z České republiky mohly jezdit do táboru Artěk na Rusy okupovaném Krymu. „Mají programy pro výuku ruštiny a rádi by oslovili školy, které by o to měly zájem. Jednou z věcí je nabídka pobytu českých dětí v rekonstruovaném Artěku. Nevím, proč by tam naše děti nemohly jezdit, když tam jezdí děti z jiných zemí,“ řekl Jaroslav Foldyna.

V minulosti se vyjádřil pochalně také na adresu proruské Národní domobrany, která se snaží budovat buňky ozbrojených jedinců po celé České republice. Aktivity domobrany sledují bezpečnostní složky.

ČSSD si vybrala dobrou osobu do svého vedení. Tedy pokud se členové strany rozhodli definitivně ukončit její existenci, případně ji opět začlenit pod křídla KSČ. Gratulace!

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?