Vůdce Severní Ligy: Sankce proti Rusku jsou „absurdní“ a poškozují italský průmysl

Sankce EU proti Rusku jsou „absurdní“ a způsobují „nesmírné škody“ italské ekonomice, uvedl vůdce strany Liga Severu a vyzval k ukončení ekonomických restrikcí.               

Matteo Salvini, který je od roku 2013 vůdcem italské pravicové strany Liga Severu učinil tyto připomínky na sociální síti, kde protiruské sankce odsoudil. „Doufám, že budu brzy ve vládě, abych mohl dát svůj souhlas s pozváním Generální konfederace italského průmyslu pro prezidenta Ruska: Dost těch absurdních sankcí, které způsobují nesmírnou škodu italské ekonomice!“ Napsal na Twitteru a Facebooku.

Jeho příspěvek byl doprovázen rozhovorem deníku ibero Quotidiano s Ernestem Ferlengim, prezidentem Confindustria Russia – neziskové sdružení, jehož cílem je zastupovat, pomáhat a podporovat italské společnosti působící v Rusku, stejně jako společnosti, pro které se právě začíná otevírat ruský trh. Salvini zakroužkoval určitou část článku, což signalizuje, že souhlasí s tvrzením Ferlengiho, že sankce proti Rusku poškozují italský průmysl.

Není to poprvé, co se Salvini, který zažil velké vítězství v italských volbách dne 4. března a doufá, že se stane příštím předsedou vlády, vyslovil proti Římu, že spolu s dalšími evropskými státy skočil na módné trend v protiruských sankcích.

Minulý týden Salvini odsoudil rozhodnutí země vyhostit ruské diplomaty ze země kvůli údajné otravě bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery ve Velké Británii a uvedl, že to jen „zhorší problémy“.

Minulý měsíc Salvini podepsal dohodu o spolupráci se stranou Jednotné Rusko v jejím sídle v Moskvě. V samostatné návštěvě ruského hlavního města v roce 2016 Salvini zdůraznil význam posílení vztahů mezi Ruskem a Itálií.

Není zde článek celý?