Země neomezených možností. Předseda vlády Babiš bude obchodovat s podprsenkami

Nafta, potraviny, noviny, asistovaná reprodukce. To je jen část portfolia premiéra Andreje Babiše, které se nyní bude nadále rozšiřovat. Babišův fond Hartenberg kupuje podíl ve společnosti Astratex, která obchoduje se spodním prádlem.

Andrej Babiš vám prodá úplně všechno. Dá vám najíst, díky němu jede vaše auto, v jeho novinách si přečtete, co si o kom máte myslet. A nyní díky Babišovi můžete být sexy.

Cenu transakce ani jedna ze stran neuvedla, podle odhadu Hospodářských novin by měl fond za 51 procent firmy zaplatit několik set milionů korun. Prodej ještě musí schválit český antimonopolní úřad.

Astratex funguje od roku 2000, výhradně prodeji přes internet se firma začala věnovat o pět let později. Většinu jejího sortimentu tvoří dámské spodní prádlo a plavky, prodává ale také ložní prádlo. Momentálně je v on-line prodeji spodního prádla lídrem na trhu v ČR, na Slovensku, v Polsku a v Rumunsku, působí také v Maďarsku, Bulharsku a Rakousku. Společný sklad se nachází v Náchodě.

Tržby společnosti vzrostly v uplynulém roce o více než 35 procent na téměř 600 milionů korun. Firma očekává, že miliardového obratu dosáhne do tří let.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?