Ženy lžou při prodeji svých aut méně než muži

Automobiloví experti zjistili příčiny, proč prodejci neříkají kupcům celou pravdu o svých autech.

On-line aukce CarPrice dotázala 816 mužů a 498 žen, jež prodaly svá auta, aby zjistili, jak moc přikrášlují přednosti svých vozů. Anketa byla provedena v březnu 2018 po telefonu v 36 ruských městech.

První otázka expertů se týkala toho, jestli prodejci zveličují přednosti svého železného koně? Jestli ano, pak jak často? Ukázalo se, že většina dotázaných (87,7 %) říká při prodeji auta pravdu. Přitom muži ji přikrašlují dvakrát častěji než ženy.

Od těch, kdo nikdy neklamou, se experti chtěli dozvědět, proč říkají pravdu. Většina respondentů (55,9 %) je přesvědčena, že nemá žádný smysl lhát, protože mají auto v dobrém stavu. Přičemž ženy jsou o tom přesvědčeny více než muži.

Odborníci společnosti rovněž zjistili motivy, jež nutí neříkat celou pravdu. Většina respondentů je přesvědčena, že nedostatky jejich aut nemají velký význam nebo nejsou kritické (46,9 %). Na druhém místě je přání získat více peněz. Je příznačné, že ani jedna žena neuvedla jako příčinu neochotu zklamat budoucího majitele problémy, které ho čekají.


Není zde článek celý?