Babiš se na tiskovce navážel do novinářky. Zeman jej jmenuje premiérem 6. června

Premiér v demisi Andrej Babiš se sešel s prezidentem Milošem Zemanem. Sdělil, že jej hlava státu opět jmenuje předsedou vlády ve středu 6. června. Babiš nepůsobil, že by se jednalo o zrovna příjemnou schůzku a byl evidentně přepadlý a opět se uchyloval k česko-slovenským výrazům.

Babiš uvedl, že se se Zemanem bavili o návrhu státního rozpočtu. Probírali prý také summit NATO a o vnitropolitických otázkách.

„Nevím, kdo vám to napsal, evidentně tomu nerozumíte,“ opřel se Babiš do redaktorky DVTV, která mu položila dotaz ke kauze novičok.

Zeman už dříve slíbil, že Babiše podruhé jmenuje premiérem ještě před vyhlášením výsledků referenda ČSSD o vstupu do vlády s ANO podporované komunisty, a také bez ohledu na výsledek tohoto vnitrostranického hlasování. Prezident tím chce podle svých slov vznik kabinetu urychlit. Tento krok je podle něj tlakem na ČSSD i na Babiše. Předpokládá ale, že sociální demokracie v referendu vládní účast podpoří. Plebiscit skončí 14. června, o den později sociální demokraté vyhlásí výsledek.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?