Close

Bílé přilby nedostanou ani druhého Oscara, ani americké dolary

Začněme od konce, tedy citací americké televize CBS News. Prezident Trump na konci března zmrazil finanční prostředky ve výši 200 milionů amerických dolarů na tzv. “program obnovy Sýrie”. V tomto programu se možná financovaly i užitečné věci (zneškodnění min, obnova elektřiny, obnova škol, vodovodů atd.) Ale hlavní dotace šly na Bílé přilby, které dostaly Oscara za skvěle provedené filmování vlastních humanitárních akcí. Jejich poslední výkon v Dúmá už opravdu nebyl na Oskara. Borci se nechali chytit při fejku za školácké chyby. Podívejme se na jejich zlaté časy v Aleppu, kdy filmovačka běžela jako na drátkách pod vedením západních střihačů a kameramanů.

Jenže ta nešťastná Dúmá… To už se dělal fejkový plynový útok s narychlo sehnanými dětmi v nemocnici. A celá práce byla ztížena divokým útěkem teroristů z jejich obranných pozic, které prolomil útok Hasanových Tygrů ze Syrské arabské armády a přesné bombardování Rusů. Tyto drobné nedostatky ve scénáři a v provedení spojenci jako obvykle přikryli pomocí presstitutů. Dnes vypadají v nezávislém tisku našeho typu jako úplní idioti, ale za peníze jsou ti i oni splachovací a omyvatelní stejně jako Bílé přilby. Trump nerad vypadá jako idiot a v Sýrii oficiálně nechce mít okupační US-armádu. Ale americké základny a britské a francouzské speciální jednotky se zde množí jako houby po dešti. Počet nelegálních jednotek Západu a Turecka roste v Sýrii v nepřímé úměře k počtu zbylých teroristů, které likviduje oficiální aliance Ruska, Íránu, Iráku, Hizballáhu a Sýrie. Trump toto amatérské divadlo už platit nechce. Dalšího Oscara asi budou platit EU-poplatníci, tedy já a vy.

Začátkem letošního roku na dárcovské konferenci pro Sýrii v Bruselu německý ministr zahraničí Maas slíbil více než 1,1 miliardy dolarů na pomoc lidem v nouzi v Sýrii. A Bílé přilby a jiné proteroristické organizace začínají mít opravdu nouzi: stále menší území (dobyto SAA), stále menší počet velitelů (zastřeleni mezi sebou a tajnými službami vítězné Koalice), stále menší platy teroristů (Saúdská Arábie má na krku ještě válku v Jemenu, Katar vyskočil z kola ven, USA už platí jen za poctivě odvedou destabilizační práci hlavně Kurdy), stále menší uznání boje za demokracii prováděné umírněným uřezáváním hlav. No a teď se této zajímavé herecké skupině zastavil hlavní penězovod o objemu asi 100 milionů dolarů. Podívejte se na video o tom, jak vznikly Bílé přilby a kdo je financuje.

Tak to shrňme. Je to klasická psychologická válečná operace (tzv. psyops) k matení veřejnosti založená a financovaná západními vládami a zpravodajskými službami. Tady je schéma financování známé z odborných rešerší.

Na objednávku se vyrobí plynové útoky, jejich natáčení a střih zajistí západní organizace. Viz náš předešlý článek (Poražený Západ v Sýrii předvedl závěrečné dětinské divadlo s Tomahavky). A nyní se podívejme na frontmana Pink Floyd, který se nenechal oblbnout a nenastoupil do kulturní fronty válečných štváčů.

Jak vidíte, občanský aktivita Roger Waters dá klidně interview ruské RT News. Každý angažovaný umělec má rád, když jej poslouchá miliarda posluchačů v důležité věci. První část rozhovoru se týká bojkotu Izraele kvůli nedávným masakrům v Gaze, kde teď vrcholí protesty. Dost nechutný byl záběr zveřejněný nezávislými médii na izraelské vojenské ostřelovače. Ti zastřelili bezbranného mladíka a nadšeně jásali nad perfektním zásahem.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Není zde článek celý?
@almanach.cz