Bylo by jednodušší tajné informace zveřejňovat, když je prezident neumí číst

Andrej Babiš popřel výroky prezidenta o výrobě novičoku v České republice. Nejnovější verze tedy zní, že se tato látka, která měla otrávit bývalého agenta Sergeje Skripala, nebyla vyráběna na území naší země. Následuje velká řada vysvětlení, proč Zeman vyprávěl Jaromíru Soukupovi, jak jsme novičok vyráběli a skladovali, jak došlo k nepochopení určitých pojmů, z nichž vznikly špatné technické pojmy a že se vlastně nic nestalo. To však není pravda. Zeman udělal světovou ostudu, za níž se doteď nikdo neomluvil.

Rusko využilo Zemanova slova, aby opětovně zaútočilo na Velkou Británii, označilo ji za lháře a rozpoutalo další kolo mezinárodního napětí. Právě český prezident je tak jasným viníkem této nervozity ohledně otravné látky.

Jakkoliv se tak mluvčí Hradu snaží Zemanovy výroky brát na lehkou váhu a rozčiluje se, že kvůli pár slovům není třeba rozpoutávat hysterii a prezidentovo vyjádření považuje za bezproblémové, nemůže tak zastřít nepřípustné výroky, které pro své zviditelnění a posloužení Rusku hlava státu použila.

Nedostatek argumentů Jiřího Ovčáčka, který se dohaduje s redaktorkou České televize o tom, jaký je rozdíl mezi vznikem a výrobou, aby zamaskoval další Zemanovy lži pouze dokládá, že chybu, která opět ukázala, jak náš prezident nekriticky slouží Rusku, nikdo nikdy nepřizná. Podle Hradu totiž prohlášení prezidenta a premiéra nejsou v rozporu.

Babiš sice řekl, že jsme novičok nevyráběli, ale ani jedním slovem nepokáral prezidenta za jeho lživé prohlášení, naopak se opět snažil celou věc přejít bez jediného náznaku sporu s Hradem. Takovou roztržku si totiž premiér v demisi nyní ještě nemůže dovolit, protože Zemana stále potřebuje ke splnění svého mocenského plánu.

Pro příště by zřejmě bylo nejlepší, aby se veškeré informace, které může prezident zneužít k poškození dobrého jména naší země, byly zveřejněny dřív, než se dezinterpretované dostanou na obrazovky TV Barrandov a dále i do seriózních médií.

Není zde článek celý?