Dánsko bude učit děti z ghetta o demokracii a Vánocích

Dánsko přinutí děti z imigračních ghett k výuce základů demokracie a významných dánských svátků, jako jsou například Vánoce, uvedla v pondělí vláda.

Severská země se po desetiletí marně snaží integrovat přistěhovalce, především ze Středního východu, do své etnicky a nábožensky homogenní společnosti, píše zpravodaj Reuters.

Nová politika, schválená hlavními opozičními stranami, přinutí malé děti starší 1 roku a žijící v „ghettech“ (což je v Dánsku oficiální termín pro oblasti obydlené převážně přistěhovalci) ke vzdělávací činnosti, která se bude provádět 25 hodin v týdnu.

Děti v Dánsku musí obvykle dostat desetileté vzdělání od šesti let. Školní docházka však není povinná, což znamená, že rodiče mají právo se rozhodnout, jak vzdělávat své děti.

Dánští rodiče žijící ve vymezených oblastech budou také nuceni zapsat své děti do této iniciativy, ale děti, které už dostávají normální vzdělání doma, nebudou nuceni procházet novým výukovým plánem.

Zatímco hlavní pozornost bude věnována jazykovým dovednostem a připravenosti na učení, iniciativa se snaží vzdělávat zejména muslimské děti o dánských tradicích a učit je o křesťanských svátcích, včetně Vánoc a Velikonoc.

Pokud rodiče nezapojí své děti do programu, mohou ztratit státní přídavky na děti, uvedla vláda.


Není zde článek celý?