Drzý proruský troll použil fotku zemřelého mladíka a po odhalení se jen dobře bavil

Falešné a účelově zřízené profily na sociálních sítích se poznají celkem snadno. Fotografie žádná, nebo abstraktní, přátelé žádní, příspěvky žádné, osobní údaje nulové. Oproti tomu komentářová aktivita je značná. Většinou se jedná o urážení těch, komu se něco nezdá na Putinovi a jeho tuzemských nohsledech.

Tento druh exkrementometů je nutno odlišit od skutečně existujících osob, třeba všech těch paní, co mají jinak na profilech koťátka, štěňátka, vnoučátka, krajky, západy slunce a životní moudra na růžovém podkladu a chválících různé spasitele, jako je třeba Zeman nebo Babiš. Tito lidé existují a myslí to vážně, pokud můžeme v tomto případě použít slovo myslí. Tak dejme tomu, že „reagují“ podle svého přesvědčení.

Proruský troll vyniká ovšem ještě navíc cynismem. Jeden mi sdělil, že mám v hlavě místo mozku ho***o. Protože mi to k jeho profilové fotce úplně nesedělo, mrknul jsem na to a během asi tří minut zjistil, že na fotografii je ve skutečnosti Josh Field, student, který zahynul a jeho orgány byly věnovány na transplantaci. Humor ve stylu „smějeme se s KGB“.

Na odhalení, které jsem radostně šířil, reagoval u jiného uživatele Facebooku asi jako práškující letadlo vypouštějící fekálie. Drze a s pocitem sebejistoty. Proč ne, tihle tvorové jsou jako hydra, kterou můžeme rozsekat na kousky a z každého se stejně zrodí nová hydra a tak pořád kolem dokola. Existuje vrstva lidí, která si snad i myslí, že ti lidé skutečně existují. Ve skutečnosti nevíme, jestli jeden člověk vystupuje jako dvacet jiných, nebo deset vytváří jednoho. Co na tom, hlavně že toxický proud neustává.

Přinejmenším tento profil od včerejška z Facebooku zmizel. Můžeme ale předpokládat, že se ve zmutované podobě objeví někde znovu.

Zastavit se tyhle bytosti dají těžko. Musíme si uvědomit, že stojíme proti mocné, organizované a dobře placené síle. Pokud někdo za tohle kremelské grafomanství placený není, bude v pozadí nějaká porucha osobnosti. Metody jsou ale stejné. Zabývat se tímto potěrem nemá velkou cenu, je potřeba se soustředit na velké ryby a odhalovat jejich posluhování a metody podrývání demokracie. To už je ale jen taková doplňková práce, ty hlavní figury jsou dávno známé. Tedy ty používané na veřejnosti. Strůjci nejsou rádi, když se o nich ví.

Není zde článek celý?