Důkaz: Islámský stát používá izraelské zbraně! (Video)

Bylo nalezeno velké množství pozemních min, stejně jako těžké zbraně. Zbraně byly odevzdány rebely v jižním Damašku, informovala syrská státní média. Damašek opakovaně obvinil Tel Aviv, že pomáhal militantům proti vládě vedené prezidentem Bašárem Asadem.

Zatímco syrská armáda vyhání poslední zbývající teroristy z jižního okraje Damašku, především ISIS, ti, kteří odmítli odložit všechny své zbraně a vzdát se, jsou evakuováni do oblastí kontrolovaných rebely v severní Sýrii, především do Idlibu.

V rámci dohody se syrskými orgány, teroristé za sebou nechávají středně velké a těžké zbraně, jako jsou ty, které byly objeveny v sobotu.

Před evakuací ve městech Yelda, Babila a Beit Sahem, teroristé ponechali stovky zbraní a střeliva, včetně granátometů, kulometů, raket a minometů, střelný prach a perzekutory na výrobu domácích výbušnin, stejně jako pozemní miny vyrobené v Izraeli, informovala státní agentura SANA, která zveřejnila záběry vojenské výzbroje.

Není to poprvé, co se našly zbraně Izraelců v rukou militantů. V únoru bylo hlášeno, že syrská armáda nalezla sklady, které byly plné zbraní, z nichž některé byly izraelské, když kontrolovala oblasti Al-Boukamal a Al-Mayadin v provincii Deir ez-Zor ve východní Sýrii, která byla osvobozena syrskou armádou od Islámského státu v loňském roce.

Od počátku války v Sýrii syrská armáda opakovaně zabavovala zbraně a střelivo s hebrejskými nápisy. V dubnu 2016 zajistily syrské jednotky vozidlo napěchované minami, minomety, raketami a ručními granáty vyrobené Izraelem a určené pro oblast kontrolovanou islámským státem ve východní Sýrii.

Izrael tvrdí, že poskytuje humanitární pomoc syrským silám opozičním vládě, ale mlčí o zřejmém zásobování zbraněmi. Mezitím izraelské noviny Haaretz v únoru oznámily, že nejméně sedm teroristických skupina na izraelských Golanských výšinách získává zbraně a střelivo z Izraele. Navíc se v posledních měsících zvyšuje objem přímé vojenské pomoci, kterou dostávají.

Sýrie již obvinila Izrael z vedení války proti Asadovi prostřednictvím spojeneckých milicí, podle níž jsou izraelské úřady na straně teroristů „logisticky, nebo přímými útoky na naši armádu.“

Toto přichází v době rostoucího napětí mezi oběma zeměmi a jen pár dní poté, co Izrael odpálil řadu raket proti íránským cílům v Sýrii jako odplatu za údajný útok íránských ozbrojených sil na izraelské pozice na Golanských výšinách.

(Fort-russ.com/ svobodnenoviny.eu Foto: SANA)

Není zde článek celý?