Experti uvedli možnou příčinu zmizení malajsijského Boeingu

Zmizení malajsijského dopravního letadla Boeing 777-200 v březnu 2014 se vysvětluje nejpravděpodobněji úmyslným počínáním pilota. K tomuto závěru dospěli experti, kteří vystoupili v pořadu australské televizní stanice 9Now.

Například pilot a letecký konstruktér Simon Hardy se domnívá, že kapitán Boeingu Zaharie Ahmad Shah odpojil systémy detekce a poté letěl na hranici pásem odpovědnosti Malajsie a Thajska, aby zmátl dispečery. Takový kurz byl zvolen úmyslně, říká expert.

Hardy přitom poukazuje na zbytečnou okliku kolem malajsijského státu Pinang, kde se Ahmad Shah narodil. Podle názoru experta se tak pilot loučil se svým domovem.

„Chtěl zabít sebe samotného. Zabil bohužel také všechny cestující. Udělal to záměrně,“ prohlásil bývalý vedoucí kanadského Byra pro dopravní bezpečnost Larry Vance.

Podle jeho názoru si mohl pilot Boeingu nasadit kyslíkovou masku a poté porušit těsnost kabiny letadla, aby cestující a jiní členové posádky ztratili vědomí.

Boeing (let MH370) letící z Kuala Lumpuru do Pekingu zmizel z radarů v noci na 8. března roku 2014. Na jeho palubě bylo 227 cestujících a 12 členů posádky.


Není zde článek celý?