Foldyna se slovníkem kriminálníka a Noční vlci. Policie zatýkala zastánce Evropské unie

Odpůrce motorkářů z ruského nacionalistického klubu Noční vlci (vlevo) diskutuje s mužem na srazu ruských motorkářů a jejich příznivců, kteří se sjeli 7. května 2018 v Průhonicích u Prahy. Míří na pražské Olšanské hřbitovy, kde chtějí uctít památku ruských vojáků padlých za druhé světové války. Proti jejich jízdě přišlo protestovat několik lidí. | FOTO: ČTK

Pan poslanec a místopředseda ČSSD Foldyna se, oděn do černé kůže a ověšen georgijevskými stužkami, dnes už bohužel symbolem putinismu, vydal vítat Noční vlky. Neopomněl při tom kromě velebení Ruska hulákat „Jdi do pr*ele!“ na občana, který mu připomněl ukrajinské oběti ruských vojáků „na dovolené“.

Všichni pak mohli z bezprostřední blízkosti vidět dokonce i poměrně brutální zadržení aktivisty a odpůrce Nočních vlků Martina Uhlíře, jehož s rukama vyvrácenýma za zády za potlesku putinovců smýkalo asi šest těžkooděnců do „antonu“. Pomáhat a chránit.

Nezbývá než doufat, že pohled na policistu, který mu vyrval vlajku EU z ruky, aby jí poté mrštil o zem, není chmurným předznamenáním věcí příštích.

Místopředseda ČSSD u nás vítal ruský motorkářský gang proslulý otevřenou oslavou stalinismu, úzkými vazbami na prezidenta Putina a osobní účastí některých členů na anexi Krymu (za což si od ruského imperátora vysloužili pochvalu).

Gang, který pod záminkou uctění památky padlých rudoarmějců šíří po Evropě nejodpornější kremelskou propagandu.

Gang, o němž se ministerstvo zahraničních věcí, a tudíž vláda, podle Aktuálně.cz vyjádřilo ústy své mluvčí Ireny Valentové doslova takto: „Nedomníváme se, že členové této skupiny jakkoliv reprezentují padlé a jejich rodiny. Tato skupina je spíše známá svými skandály a kriminálním pozadím než úctou k památce obětí druhé světové války.“ 

Vláda ČR má tedy jasno. To ovšem poslanci Parlamentu ČR a vysokému funkcionáři ČSSD, zřejmě brzy již vládní strany, nebrání v tom, aby zmíněné kriminálníky veřejně vítal (po boku komunistky a stalinistky Semelové) a jejich odpůrce častoval vulgárními nadávkami.

A co na to předseda sociálních demokratů Jan Hamáček? 

„Jedná se o soukromou iniciativu Jaroslava Foldyny,“ oznámil Lidovkám.cz. „Proto bych byl velmi nerad, kdyby byla ČSSD s průjezdem této kontroverzní motorkářské skupiny spojována.“

Ani se nelze divit, že by nerad, ale jen těžko s tím může nebýt spojována. On je to snad nějaký jiný Foldyna, ten, který veřejně sprostě hulákal na lidi, ať jdou do pr*ele a ať se třeba pos*rou? Ten, který ze vzdálenosti půl centimetru řval do obličeje aktivisty Martina Uhlíře? Aby poté své počínání tisku okomentoval nechutným výrokem „chtěl jsem mu dát jazyk, protože jsem myslel, že je gay“. (Mimochodem… hádejte, kterého z účastníků tohoto střetu posléze odvlekla policie?) 

Přestává být poslanec poslancem a funkcionář funkcionářem jen proto, že se vymustruje do koženého oblečku jako ze špatného S/M pornofilmu a veřejně povykuje sprosťárny?

Mladí lidé, například studenti, často chodí na exkurze do parlamentu, aby tam z galerie sledovali vystupování poslanců. Tak tady to měli bez exkurze a z první ruky.

A ještě s prémií. Ti, kteří nezažili demonstrace v období komunistické totality, mohli při průjezdu „nočních gangsterů“ kolem Olšanských hřbitovů na vlastní kůži zažít, jaké to je hledět zblízka do tmavých štítů „černých přileb“. Jaký je to pocit stát proti řadě těžkooděnců, kteří se rameno vedle ramene rozestoupili proti občanům demonstrujícím s vlajkami Evropské unie a našich spojenců.

Kdyby se byli přidali k Rusům, komunistům a české prokremelské páté koloně na protějším chodníku, nic takového by nezažili. Bez povšimnutí policie a bez kordonu „kyborgů“ by mohli po libosti mávat symboly komunistického režimu, zákonem prohlášeného za protiprávní, nebo vlajkami Sovětského svazu, velebit okupaci Ukrajiny a vyhrožovat násilím.

Nastává tak podivná schizofrenie, kdy vláda ČR ruský motorkářský gang poprávu odsuzuje, avšak oddíl těžkooděnců rozvinuje řadu proti českým občanům, kteří proti němu protestují.

Není zde článek celý?