Hypersonický raketový systém Kinžal bude poprvé prezentován na přehlídce vítězství

Přehlídky vítězství v Moskvě se zúčastní stíhací letouny MiG-31K s nejmodernějším raketovým systémem Kinžal, sdělil ve čtvrtek ministr obrany, armádní generál Sergej Šojgu.

„Letecké části slavnosti se kromě moderních letadel Su-57 (projekt PAK FA, stíhací letoun páté generace), Su-30SM a MiG-29SMT zúčastní také modernizovaná MiG-31K vybavená nejnovějšími hypersonickými raketovými systémy Kinžal,“ řekl Šojgu na poradě.

Na vojenské přehlídce budou podle jeho slov prezentovány také další perspektivní vzorky zbraní a vojenské techniky. Patří k nim protivzdušné raketové systémy Tor-M2, bitevní vozidla Terminátor, robotechnické systémy Uran-6 a Uran-9, moderní bezpilotní stroje, armádní terénní vozidla a sněžné skútry.

Kinžal a další nejnovější systémy ruských zbraní byly představeny prezidentem Vladimirem Putinem 1. března v poselství Federálnímu shromáždění. Kinžal má rychlost asi 10 Ma (Machovo číslo se rovná rychlosti zvuku), je schopen překonat všechny existující systémy protivzdušné a protiraketové obrany a dopravit k cíli vzdálenému až dva tisíce kilometrů jaderné a konvenční bojové nálože.


Není zde článek celý?