Komentář k příspěvku Multikulturní Wales má svou první kliniku mrzačení ženských pohlavních orgánů (FGM) od marie

Wales otevírá svou první kliniku mrzačení ženských pohlavních orgánů (FGM), aby poskytoval lékařskou a psychologickou pomoc obětem této praxe dovážené z Afriky a Asie.

Wales je druhá nejmenší domovská země, která tvoří Spojené království, s počtem obyvatel jen asi tři milióny a poměrně nízkou mírou přistěhovalectví ve srovnání s okolní Anglií – která již má pět klinik FGM.

Nicméně, údaje získané kanálem BBC ukazují, že personál ve Walesu zaznamenal průměrně v roce 2016 nový případ FGM jednou za tři dny, přičemž charitativní organizace Welsh Women’s Aid odhaduje, že v zemi žije nejméně 2 000 obětí.   

Vznik FGM v Británii byl jedním z nešťastných nevýhod přijetí státem podporovaného multikulturalismu po rasových nepokojích v osmdesátých letech.

Tato praxe je nejčastěji spojována s islámskou migrací, která je povinná v šafiíské škole islámské jurisprudence, která má vliv v Africe a je také silně prosazovaná Radou Ulema v Indonésii, která je největší muslimskou populací.

Není však jedinečná nebo všeobecně přijata přívrženci tohoto náboženství.

Národní společnost pro ochranu před krutostí na dětech (NSPCC) odhaduje, že v celém Spojeném království existuje až 137 000 obětí mrzačení ženských pohlavních orgánů.

Orgánům se však v důsledku této praxe nepodařilo zahájit jediné úspěšné stíhání, i když byla tato praxe postavena mimo zákon před více než třiceti lety, přičemž policie provedla řadu pochybných prohlášení, pokud jde o trestný čin, který je „nuanován“, protože ze zatčení pravděpodobně nebude mít dítě žádný prospěch – což vyvolává značné reakce veřejnosti, ale žádné pozorovatelné změny.

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)

Není zde článek celý?