Média informovala o nezpůsobilosti většiny německých stíhacích letounů

Většina ze 128 stíhaček Eurofighter, které jsou v provozu německých leteckých sil, není vhodná pro vojenské operace, uvádí Der Spiegel s odkazem na zdroje.

Podle publikace mají letadla určité problémy se speciálními kontejnery na křídlech se senzory, které umožňují určit přiblíženi nepřátelských letadel. Systém chlazení těchto zařízení má vážné poruchy, které vypínají senzory a stíhací letouny se stávají „slepé“ a snižuje se účinnost jejich používání.

Dalším problémem, o kterém vydaní řekli zdroje, je nedostatek munice. Nyní kvůli nedostatku raket se bojových operacích mohou zúčastnit pouze čtyři stíhací letouny Eurofighter.

Eurofighter Typhoon je multifunkčním stíhacím letounem čtvrté generace. Letouny vyrábí společnost Eurofighter GmbH a provozují je Německo, Itálie, Španělsko, Velká Británie, Rakousko a Saúdská Arábie. Stíhačka vstoupila do služby v roce 2003.

Dříve německé média informovala o nedodržení norem NATO pro letouny Tornado. Bylo poznamenáno, že všech 93 letounů potřebuje zásadní modernizaci. Současná vedoucí německého ministerstva obrany Ursula von der Leyenová uvedla, že tato letadla budou používána až do roku 2035.


Není zde článek celý?