Na uživatele Chromu a Firefoxu zaútočil nebezpečný virus

Vědci ze společnosti Proofpoint objevili škodlivý software s názvem Vega Stealer, který ohrožuje uživatele s prohlížeči Google Chrome a Firefox. Specialisté o tom informují na svém webu.

Podle expertů na bezpečnost hackeři pomocí nového virusu kradou údaje účtů a také platební informace: uložené kreditní karty, profily na sociálních sítích a soubory cookie, které se v prohlížečích ukládají. Navíc škodlivý program dělá screenshoty systému a skenuje soubory s koncovkami.doc,.docx,.txt,.rtf,.xls,.xlsx a.pdf.

V současnosti je virus využíván k napadení zařízení, které využívají zástupci byznysu: marketingu, reklamy, tržního obchodu a výroby.

Přitom hackeři pro rozšíření softwaru využívají standardní rhybaření. Odesílají e-maily s předmětem „Do internetového obchodu hledáme vývojáře“ a také posílají osobní zprávy jednotlivým podnikatelům. E-mail obsahuje přílohu s názvem brief.doc, díky které se do přístroje dostane Vega Stealer.

Nehledě na triviální způsob šíření virusu se specialisté bojí, že Vega Stealer může představovat obecnou hrozbu a rozšířit se mezi obyčejné uživatele.


Není zde článek celý?