Německý politik: Většina Němců chce dialog s Ruskem

Místopředsedkyně spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko a místopředsedkyně Sociálnědemokratické strany Německa (SPD) Manuela Schwesigová uvedla, že většina obyvatel stojí za dialogem s Ruskem. Oznámila to v rozhovoru pro Die Welt.

„Jsem přesvědčena, že je v zájmu Německa a Ruska, aby se dostaly k oslabení vzájemných sankcí,“ uvedla a dodala, že pro to musí obě země „postupovat směrem k sobě“ a Rusko by k tomu mělo „přispět“.

Podle Sсhwesigové je po čtyřech letech sankcí jasné, že nedosáhly svého cíle. Zdůraznila, že v Meklenbursku-Západním Pomořansku postihly nejvíce zemědělské odvětví, zejména místní zemědělce, kteří „teď už nemohou prodávat sýr„.

Poznamenala také, že takovou pozici vůči sankcím podporují nejen v SPD.

„Například souhlasím s mým kolegou Reinerem Haseloffem z Křesťanskodemokratické unie Německa (CDU), místopředsedou vlády spolkové země Sasko-Anhaltsko. Také je pro vzájemné zmírnění sankcí,“ řekla Schwesigová.

Mnozí obyvatelé Meklenburska-Předního Pomořanska by chtěli, aby Německo „postavilo mosty“ s Ruskem a převzalo roli mediátora při řešení konfliktů, poznamenala dále.

„Nejen východní Němci, převážná většina lidí v celém Německu by si přála zřetelnější dialog s Ruskem,“ dodala politička.


Není zde článek celý?