Pokusy lidstva domluvit se s mimozemšťany budou zřejmě neúspěšné

Lidský faktor bude hrát důležitou roli a nejspíš také negativní roli při pokusech lidí kontaktovat se s mimozemšťany v případě jejich příletu na Zemi. Napsal to v kolonce MarketWatch obchodní vydavatel a konzultant Jurica Dujmović.

Domnívá se, že pokud se nebudou ze začátku mimozemšťané chovat agresivně, lidé podniknou pokusy mírového kontaktu, aby mohli zhodnotit možnost hrozby.

Zároveň si Dujmović myslí, že lidé budou tajně mobilizovat vzdušné a pozemní vojska a připravovat zbraně hromadného ničení. Publicista předpokládá, že lidé pravděpodobně správně nerozšifrují znamení od mimozemšťanů.

Přitom, jak píše Dujmović, ozbrojený konflikt přivede k chaosu mezi civilisty a aktivizují se zločinci. Mimo jiné vlády různých zemí využijí situace k válce se slabšími sousedy.

Mimozemšťané se budou vměšovat do těchto konfliktů, tajně budou pomáhat slabým státům a pak se stanou spojenci vítězů. Nakonec budou podle Dujmoviće lidé donuceni použít jadernou zbraň, pak jednání už nebudou potřeba, protože boj skončí porážkou.


Není zde článek celý?