Pompeo slíbil „tvrdou diplomacii“ v boji proti americkým hrozbám

Nový americký ministr zahraničí Mike Pompeo slíbil, že bude pokračovat v „tvrdé diplomacii“ při řešení hrozeb, jimž čelí země, včetně hrozby ze strany Ruska.

Ve středu Pompeo složil přísahu jako vedoucí diplomacie USA. Slavnostní ceremonie se konala v budově ministerstva zahraničí ve Washingtonu za účasti amerického prezidenta Donalda Trumpa a viceprezidenta Mika Pence.

„Pane prezidente, slibuji, že já a náš tým bude neúnavně čelit těmto hrozbám. Budeme mít tvrdou diplomacii v případě potřeby, postavíme v první řadě zájmy Američanů. Já se budu snažit zajistit jejich bezpečnost, chránit jejich práva a hodnoty, abych zaručil, že Amerika bude vždy respektovaným lídrem na světové scéně,“ řekl ministr zahraničí.
Když mluvil o potlačení současných hrozeb, Pompeo zmínil řadu úspěchů Trumpovy vlády, zejména v boji proti IS (teroristické organizace zakázaná v Rusku) v Sýrii a v Iráku, konfrontaci „s jakýmikoli projevy nepřátelství ze strany Íránu“ a vytvoření „hmatatelných důsledků pro Rusko za své agresivní činy“.

Mezi další důležité úkoly nazval řešení jaderného problému KLDR a řešení obchodních a hospodářských vztahů s Čínou.


Není zde článek celý?