Přehled zpráv – RusVesna 10.5.2018

sirena1; Na hranici Sýrie a Izraele se ozvaly výbuchy, ječí leteckého poplachu. Poplach byl vyhlášen na Golanských výšinách. Okolnosti se upřesňují, informuje tisková služba izraelské armády.

2; Porošenko, Merkelová a Macron se setkají v Německu. Setkání Angely Merkel, Emmanuela Macrona a také prezidenta Ukrajiny se koná ve čtvrtek v německém městě Aachen (Cáchy).

3; Ital zastřelil svou manželku – Ukrajinku. K vraždě došlo v rodinném domě v centru města Melfi v Itálii. Třiatřicetiletý Ital se vrátil z práce a střelil svou ženu původem z Dněpropetrovska přímo do srdce. Poté spáchal sebevraždu.

4; Syrská armáda masivně zaútočila na vojenské základny Izraele. Ve stejné chvíli zahájila izraelská armáda (CACHAL) ostřelování území syrské provincie Kuneitra.

5; V Radě federace se vysmáli Porošenkovi, který „podepsal“ akt o kapitulaci Německa. Alexej Puškov si udělal legraci z chyby v televizním vysílání.

6; Síly protivzdušné obrany odrazily raketový úder na Sýrii. Tuto noc izraelská vojska vystřelila rakety na pozice syrské armády v okolí Kuneitry a Damašku.

7; Co zaskočilo západní experty na přehlídce Vítězství? Komentátor CNN Brad Lendon informoval o tom, co přesně upoutalo pozornost vojenských atašé ze zemí NATO a západních expertů.

8; Čeká nás útok na mentální „Reichstag“. Dnes je předmětem starostí společnosti destruktivní nihilismus, který zachvátil značnou část mladé generace.

9; Problémy Íránu se Západem zajistí velký vliv Ruska na Blízkém Východě. Moskva tradičně podporuje dobré obchodní vztahy s Teheránem, připomíná komentátor německé televizní stanice.

10; Proti ekonomickému policajtovi planety: Evropská unie je připravena napadnout u WTO nové sankce USA proti Íránu. Země EU jsou připraveny hájit zájmy svých společností působících v Íránu a jsou připraveny napadnout u WTO jednostranné sankce USA.

11; Sýrie: Moderní ruská vojenská technika na Přehlídce Vítězství na základně Hmeimim. Přehlídky se zúčastnili důstojníci z velení skupiny vojsk a taktické skupiny, piloti, lékaři, vojáci protivzdušné obrany a vojenské policie.

12; Ukázka filmu „Domobrana“. Jak Hrdinové Donbasu hnali ukrajinské fašisty. Je to dramatický příběh, který je vyprávěn nikoli herci, nýbrž skutečnými obránci bez příkras a cenzury.

13; McCain žádá Trumpa, aby nejmenoval „miss mučení“ šéfkou CIA. Kandidatura Giny Haspel ani zdaleka všechny neuspokojuje.

14; Pochopili jsme, proč Putina zbožňuje celý svět, píše americký tisk. Vladimir Putin je „nejoblíbenější diktátor světa“ a množství jeho stoupenců za hranicemi se stále zvyšuje.

15; Izrael provedl masivní úder na Sýrii. Síly protivzdušné obrany sestřelily desítky raket. Většina z nich nedosáhla cíle.

16; Mučit už nebudu, dokonce ani kdyby mi to Trump přikázal, slibuje nová šéfka CIA. Pokud kandidaturu Giny Haspel potvrdí Senát, stane se první ženou v čele CIA.

17; Cen ropy rostou po raketových úderech na Blízkém Východě. V souvislosti s růstem napětí na Blízkém Východě pokračuje růst cen ropy, které dosáhly jž 78 dolarů za barel značky Brent.

18; V Kyjevě zahynul další ukrajinský voják. S úkolem snižování personálního stavu si ukrajinská armáda vystačí sama.

19; Po Berlíně prošel Nesmrtelný pluk. Stovky lidí se zúčastnily pochodu Nesmrtelného pluku, který se koná už čtvrtý rok v centru německého hlavního města.

20; Ukrajinský poslanec vymyslel, jak obejít zákaz používání svatojiřské stuhy. Zkombinoval jednobarevné oranžové a černé stužky. Podle jeho názoru Ukrajinci nemají právo odmítat symboly vítězství.

21; Ostřelování ze strany ukrajinské armády neustalo ani v Den Vítězství. Více než tisíc kusů munice vystřelila ukrajinská armáda na území Donbasu.

22; Čína očekává růst objemu obchodní výměny s Ruskem na více než 100 miliard dolarů. Obchodní výměna Ruska a Číny nadále přesvědčivě roste. Podle výsledků letošního roku může překročit 100 miliard dolarů.

23; Pluk Ruského světa. Každý další Den Vítězství je charakterizován dalšími vzdálenými městy, ve kterých se konají pochody Nesmrtelného pluku.

24; Pět let vězení za rudou vlajku. V Oděské oblasti řádí policie. Komunisty nenávidí především fašisté. A právě ti jsou dnes na Ukrajině u moci.

25; Ve městech, kde se bude konat mistrovství světa ve fotbale, bude dočasně zakázáno opékání šašliků. Za porušení pravidel se počítá s pokutami jak pro fyzické, tak i pro právnické osoby.

26; Lukašenko přikázal veteránům, aby neumírali dřív než on. V Bělorusku nyní žije více než 8 tisíc veteránů Velké vlastenecké války. Mnoha z nich už bylo i sto let.

27; Ruské kukačky okupují Aljašku, píší američtí ornitologové. Američtí specialisté si stěžují, že ruští ptáci terorizují místní faunu na Aljašce.

28; Tajemná otrava v Čerkassech. Počet postižených dětí se zvýšil. Příčina otravy desítek školáků nebyla dosud zjištěna.

29; Bez Putina nepojedou. Už je známo datum otevření Krymského mostu. V současné době se na internetu objevilo působivé video zachycující úplný průjezd po hotovém silničním mostě.

30; Prorazili mu lebku a ukousli jazyk. U Varšavy byli napadeni tři Ukrajinci. Dvěma mužům se podařilo utéct, třetí měl smůlu. Chytili ho a drsně zbili.

31; Evropská banka pro obnovu a rozvoj: Ruská ekonomika poroste v roce 2018 o 1,5%, což je stejné tempo jako o rok dříve.

32; Naftogaz: Soud v Haagu uložil Rusku, aby uhradilo ztráty společnosti na Krymu. Naftogaz mluví o „první vlaštovce“.

33; Špatná novinka pro nepřátele. Zajímavá úvaha o tom, jak Evropané vnímají oslavy konce Druhé světové války. Nevědomost běžné populace na Západě je neuvěřitelná.

34; Ruské ministerstvo obrany informovalo o podrobnostech izraelského útoku na Sýrii. Syrská protivzdušná obrana sestřelila více než polovinu raket vystřelených izraelskou armádou.

35; Ljaško plival slupky semínek na tribuně Dněpr-Arény. Lídr Radikální strany si nebral servítky, chroupal semínka a slupky si plival pod nohy.

36; V Krivém Rogu na koncertě k 9. květnu zazpívali píseň Marie Zacharovové o Rusech v Sýrii. V Rusku skladbu „Vraťte paměť“ zpívá známá zpěvačka a finalistka show „Hlas“ Nargiz Zakirova.

37; Ve Státní dumě komentovali rozhodnutí soudu v Haagu ohledně Krymu: Logičtější by bylo požadovat kompenzace pro každého obyvatele Krymu za léta rozvratu, energetické, vodní a ekonomické blokády“.

38; Sad odpověděl Trumpovi, který jej označil za „zvíře“. Předtím v Kremlu označili takové výroky na adresu legitimního prezidenta Sýrie za urážlivé a nekorektní.

39; V Moskvě proběhlo rozloučení se zakladatelem ANNA-News. Marat Musin byl člověkem vědy, člověkem války, člověkem slova a činu.

40; První ukrajinský… Bývalý ukrajinský ministr vnitra Vitalij Zacharčenko a bojovníci Berkutu se účastnili pochodu Nesmrtelného pluku v Moskvě. Ukrajinští „patrioti“ zuří.

41; Slováci a Maďaři jsou v šoku. Evropskou řeku Bodrog ucpal odpad z Ukrajiny. Něco takového jsme neviděli snad třicet let. 200 metrů dlouhý „špunt“ z plastů se nachází v ústí Bodrogu a dále se pohybuje směrem do Maďarska. Bodrog je přítokem Latorice. http://rusvesna.su/news/1525944702

42; Rusko buduje novou přistávací dráhu na vojenském letišti u Sevastopolu, hlásí ukrajinské „ministerstvo pro okupovaná teritoria. Po dokončení výstavby přistávací dráhy může letiště Belbek přijímat všechny typy letadel vojenského letectva včetně strategického.

43; V Kremlu komentovali rozhodnutí USA ohledně jaderné dohody s Íránem. V rozhodnutí USA ohledně jaderné dohody s Íránem je zakomponován protekcionismus a porušení norem Světové obchodní organizace.

44; Opilí ukrajinští vojáci zahájili palbu na nádraží. Na centrálním nádraží v Nikolajevě dva vojáci zahájili palbu přímo na nástupišti s cestujícími.

45; Policista, který se vysmíval „aktivistům“ Majdanu a účastníkům ATO, byl odvolán ze služby. Nyní policista bude prověřován službou vnitřní bezpečnosti a na dobu prověrky bude zbaven funkce.

46; Britští fotbaloví fanoušci byli varování před rasismem a tvrdým alkoholem v Kyjevě. Britští diplomaté také doporučují, aby návštěvníci byli obeznámeni s aktuální politickou situací.

47; Obrovská ostuda. Ukrajinci se vysmáli značce pro popularizaci země schválené vládou. Předpokládá se, že na základě této značky bude vypracován modulový brand-book, který se stane svého druhu jednotným hlasem Ukrajiny.

48; Trump zveřejnil datum svého setkání s Kim Čong-unem. Oba se vynasnažíme učinit tento moment zvláštním a důležitým pro mír v celém světě.

49; Byli zadržení vůdcové Islámského státu. V USA informovali o podrobnostech. Pět vysoce postavených vůdců teroristické organizace Islámský stát bylo zadrženo iráckými silami za podpory SDS (Syrských demokratických sil).

50; Konflikt kvůli televizní stanici Inter. U Kyjeva došlo ke srážkám neonacistů a policie. Místní média hlásí první zraněné.

51; Den Vítězství a zemětřesení. Jak ruští vojáci přivítali v Tádžikistánu 9. květen, informuje reportáž z místa události.

52; Krymský soud vynesl rozsudek nad ukrajinským diverzantem. Gennadij Limenko byl uznán vinným a odsouzen k osmi letům vězení s běžným režimem, oznámil soud.

53; Ukrajina se připravuje na znárodnění ruského majetku. Bývalý ministr spravedlnosti Ukrajiny a poslanec za Porošenkův blok Roman Zvaryč předložil do Nejvyšší rady návrh zákona o znárodnění.

54; USA už nemohou bránit Evropu. Ta musí vzít svůj osud do vlastních rukou. Merkelová prohlásila, že Evropa se musí přestat spoléhat na USA.

55; Byly zveřejněny záběry z úderu. Řízená raketa zničila Protivzdušný raketový komplex Pancir-S1 v Sýrii. Při nočním ostřelování Sýrie použila izraelská vojska moderní řízené rakety Spike NLOS.

56; V Singapuru potvrdili přípravu na setkání nejvyšších představitelů KLDR a USA: Ve čtvrtek napsal Trump na Twitter, že jeho setkání s prezidentem KLDR proběhne 12. května v Singapuru.

57; Působivé záběry. Dron natočil likvidaci kotle Islámského státu v ruinách jižního Damašku.

58; Arménská diaspora blokuje redakci Komsomolské pravdy v Moskvě. Na místo událostí byl přivolán OMON.

59; Cena ropy vyskočila nahoru a dolar se propadl. Ukrajinští „experti“ panikaří. K růstu rublu napomáhá i posilování měn rozvojových zemí.

60; Alexej Kudrin dostal nabídku postavit se do čela účetní komory Ruska. Bývalý ministr financí Alexej Kudrin dostal od strany Jednotné Rusko návrh, aby se postavil do čela Účetní komory Ruské federace.

61; Premiér Maďarska označil ideu jednotné Evropy za „nesmyslnou noční můru“. Maďarský parlament zvolil 10. května Orbána do funkce premiéra na jeho už čtvrté funkční období.

62; Putina Erdogan společně telefonicky odsoudili vypovězení íránské jaderné dohody ze strany USA.

63; Avakov řekl, jak si představuje znovudobytí Donbasu. Podle ministrových slov se to podaří udělat pomocí jakéhosi dokumentu s názvem „Plán opatření na přípravu obnovy suverenity Ukrajiny na teritoriu Donbasu“.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?