Přehled zpráv – RusVesna 26.5.2018

putin4_vs1; Putin varoval Západ před překročením červené linie ve vztazích s Ruskem. Ruský prezident o tom mluvil na setkání se šéfy mezinárodních informačních agentur na půdě Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra.

2; V Nejvyšší radě vypracovali akční plán proti „agresi Ruska“ v Azovském moři. Vláda by měla iniciovat vytvoření mnohonárodního vojensko-námořního sboru zvláštního určení.

3; Trump si myslí, že setkání s Kim Čong-unem se přece jen ještě může konat. Trump prohlásil, že jeho setkání s prezidentem KLDR Kim Čong-unem se 12. června ještě může konat.

4; Na čem bude záviset tranzit plynu přes Ukrajinu. USA vyzvaly členské země EU, aby zabránily realizaci „Severního proudu – 2“ a podpořily ukrajinský tranzit.

5; V ukrajinské armádě se rozmohly případy neposlušnosti příkazům velení. Ukrajinští vojáci znovu šli proti vůli nejvyššího velitele.

6; V Doněcké republice odzkoušeli velkorážnou ostřelovací pušku „Separatist“. Dvěma zásahy do jednoho místa je možné prostřelit cihlovou zeď o tloušťce 60 cm.

7; A jaký je v tom rozdíl? Elon Musk si spletl ukrajinská média s ruskými. Elon Musk se na svém twitteru podělil o své plány na rozvoj nového projektu, ale omylem označil list „Ukrainskaja pravda“ za ruský.

8; Stalinský „Zveroboj“. Jakou roli sehrálo ve Velké vlastenecké válce legendární samohybné dělo? Do historie se dostalo tím, že úspěšně proráželo čelní pancéřování a utrhávala věže německých tanků Tiger a Panther.

9; Ukrajina likviduje své televizní stanice ve prospěch ruských, říká bývalý vicepremiér. Kvóty na ukrajinštinu donutily lidi přecházet na družicovou televizi.

10; V USA porovnali možnosti smrtícího Su-57 a čínského J-20. Rusko a Čína používají pro vývoj stíhaček nové generace Su-57 a J-20 rozdílné přístupy.

11; Faul poslední naděje. Proč Petr Porošenko půjde až do konce? Porošenko není Janukovič. Nebojí se krve.

12; Blokáda Podněstří, nezávislost Podněsterské moldavské republiky a status ruského jazyka. Smrt v objetí škrtiče není hrozná. Hypnotizovaná oběť svůj život odevzdává v podstatě dobrovolně.

13; Je to pro Ukrajinu obrovská ostuda. Jak nadcházející finále Ligy mistrů zničilo image Kyjeva. Konání finále fotbalové Ligy mistrů v ukrajinském hlavním městě bylo už poznamenáno několika medializovanými skandály.

14; USA jsou proti „Severnímu proudu 2“: Jde o špinavou konkurenci. Nejde o ekonomiku, nýbrž o jasnou geopolitiku. Nakolik je reálný sen Washingtonu o odstranění Ruska jako konkurenta v Evropě?

15; Porošenko zapomněl, že v rakvi jsou kapsy na nic. Ale zásady v ukrajinské vysoké politice se od obecně lidské moudrosti výrazně liší.

16; Tak kdo tedy sestřelil Boeing MH17 v Donbasu? Jaké výsledky daly čtyři roky práce „komise“? USA odmítly zveřejnit jakákoli data z družic a Ukrajina odmítá zveřejnit rozhovory a údaje dispečerů. Vyšetřování „komise“ není postaveno na faktech, nýbrž na ideologii.

17; Kreml nemá šanci odvrátit invazi do Švédska. Švédská státní agentura pro nepředvídatelné okolnosti vyvolala v západních médií předtuchu brzké války rozesláním do každého domu brožury o obranných opatřeních pro případ mimořádné události. V situaci, kdy migranti už kontrolují celé oblasti země, státní struktury do omrzení opakují debilní mantru o hrozbě z Ruska.

18; V Estonsku hoří centrální vojenský polygon. Plocha požáru činí 15 hektarů a přicházejí informace o explozích.

19; The National Interest zveřejnil nejděsivější „noční můru NATO“. Kromě pozemních raket je Rusko schopno použít v oblasti i letectvo s raketami s plochou dráhou letu Ch-55 a Ch-1001.

20; Vůdce oděských neonacistů tvrdí, že ubodal příslušníka ukrajinské armády jeho vlastním nožem. Objevují se další podrobnosti z masakru v Oděse.

21; Zvláštní vztahy. O čem se domlouvají Vladimir Putin a japonský premiér Šinzó Abe? Dnes se v Moskvě konají rozhovory prezidenta Ruska a japonského premiéra. Nejžhavější téma jsou tradičně Kurily.

22; V Rusku zveřejnili termín vzniku jaderných ponorek šesté generace. Nedávno bylo zveřejněno, že bylo ukončeno konceptuální projektování a stanovení podoby ponorky páté generace Husky.

23; V Treťjakovské galerii poškodil chuligán obraz „Ivan Hrozný zabíjí svého syna“. Muž byl zadržen, bylo zahájeno trestní řízení podle článku „Zničení nebo poškození předmětů kulturního dědictví“. Repinův obraz v důsledku útoku silně utrpěl. Na místo události se okamžitě dostavil vedoucí pracovník muzea a nejlepší restaurátoři. Připravuje se plán obnovy obrazu.

24; Na ruském ministerstvu obrany nalezli ve zprávě Bellingcat o katastrofě MH17 rukopis SBU. Za podobnými „důkazy“ dokonce i neodborník pozná ubohou intelektuální úroveň představitelů SBU, informují na ministerstvu obrany Ruské federace.

25; Macron: V Nato si sami mohou za to, že má Rusko k Alianci nedůvěřivý vztah. Nedodržení závazků Aliance vůči Rusku bylo chybou a způsobilo zcela logickou nedůvěru Moskvy, přiznal prezident Francie.

26; V USA jsou vyděšení odpálením ruských raket Bulava. Celková síla nedávné salvy z ruské ponorky Jurij Dolgorukij byla ekvivalentem 160 bomb shozených na Hirošimu.

27; Džemiljov. Rusko tajně přesídlilo na Krym milion Rusů. O tom, že na Krymu žili vždycky převážně Rusové, samozvaný lídr krymských Tatarů asi vůbec nic netuší.

28; Cílem mělo být Rusko, ale spletli se. Malajský Boeing dopadl, kam neměl. Čtyři roky vyšetřování katastrofy Boeingu lze postavit do jedné řady s ostudně poslepovaným případem Skripalových.

29; Záhady Turínského plátna. Vědci slibují brzkou senzaci. Pro vědeckou komunitu je otázka pravosti Turínského plátna každým rokem zajímavější. Jde o svátost nebo mystifikaci?

30; V Kyjevě „podpálili“ velvyslanectví Ruska. Od roku 2014 byla budova ruského velvyslanectví v Kyjevě opakovaně terčem útoků. V noci z 25. na 26. ukrajinští „aktivisté“ promítali na stěny budovy plameny a portréty Olega Sencova a dalších údajných politických vězňů.

31; Porošenko odpověděl na žádost Ukrajinců zakázat pochody sodomitů. Petr Alexejevič prožívá dilema mezi podporou tzv. „evropských hodnot“ a starobylou patriarchální Ukrajinou.

32; V Kyjevě oznámili zadržení íránského teroristy. Občan Íránu byl zadržen na letišti Borisopol u Kyjeva.

33; Petrohradské ekonomické fórum láme rekordy bez ohledu na protiruské sankce, píší americká média. Izolace se nezdařila. „Izolátoři“ jsou šokováni a zklamáni. Prostředky izolace Ruska Americe došly.

34; V Doněcké republice komentovali prohlášení ukrajinské armády o obsazení obce u Doněcka. To, že velení ukrajinské armády trpí geografickým kretenismem a totálním nepochopením situace, všichni už dávno vědí, poznamenal Basurin.

35; Zaostali jsme za Ruskem o 30 let a už to nedoženeme, říká ukrajinský úředník. Vloni jsem jel za bratrem a projezdil jsem Voroněžskou, Belogorodskou, Kurskou a Rostovskou oblast a celý Krasnodarský kraj.

36; Sergej Lukjaněnko. Hrdinský čin Zoji Kosmoděmjanské musí být zvěčněn. Známý spisovatel Sergej Lukjaněnko vyjádřil svůj názor na vojenskou kinematografii.

37; Peníze čtyř milionů Ukrajinců na WebMoney byly zablokovány kvůli sankcím Kyjeva. Události nás nutí vzpomenout si na rok 2013, kdy rozhodnutím Janukovičovy zločinné“ vlády byly zablokovány účty v systému.

38; Velení OOS (dříve ATO) vyžaduje videozáznamy z bojových výpadů. Eduard Basurin pořádal další se svých pravidelných tiskových konferencí, kde shrnuje situaci na donbaské frontě.

39; Putin informoval o cílech a úkolech nové vlády. Před novým složením vlády stojí nejen složité, ale hlavně krajně odpovědné a principiálně nové cíle.

40; Ve Státní dumě odpověděli na článek amerických médií o „nejhorší noční můře NATO“. Zdůraznili, že jsou to USA, nikoli Rusko, kdo dnes provádí zjevně agresivní politiku“ a maskují to jako podporu svých spojenců.

41; Do ulic Kyjeva byl vyslán specnaz. Všichni ozbrojenci v hlídkách jsou veteráni ATO, informovali v SBU.

42; Peskov prozradil, že se občas probouzí vykoupaný ve studeném potu poté, co se mu zdá o Putinovi. Zdá se mi o něm vždycky, když je přísný, vysvětlil tiskový tajemník prezidenta.

43; V USA se připravují na setkání Trumpa a Kim Čong-una navzdory tomu, že je Trump zrušil. Tým pracovníků americké administrativy se vypravil do Singapuru, aby připravil podmínky pro setkání prezidentů USA a KLDR.

44; Rusko poskytlo Turecku slevu na plyn ve výši jedné miliardy dolarů, říká Erdogan. Dohoda s Moskvou umožní vrátit do tureckého státního rozpočtu jednu miliardu dolarů.

45; V USA se krutě vysmáli setkání Porošenka a Trumpa. V americké televizi si utahovali ze setkání Trumpa s prezidentem Porošenkem.

46; Ukrajinský neonacista, který ubodal vojáka, žádá o pomoc poslance. Bývalý vůdce oděského Pravého sektoru si myslí, že by jej mohli ve vězení otrávit.

47; Ukrajina navrhla Polsku balík sankcí proti Rusku a Evropě. Sankce se navrhují proti společnostem, které se podílely na výstavbě Krymského mostu.

48; Sýrie: Po rozhovorech s ruskou armádou přešly stovky ozbrojenců na Asadovu stranu.

49; Velké vítězství: Bezpilotník patřící údajně armádě Doněcké republiky sestřelený ukrajinskou protivzdušnou obranou, se ukázal jako dron ukrajinské armády. Systém protivzdušné obrany „spojených sil“ (ATO) funguje efektivně, prohlašovali pateticky okupanti.

50; Japonský premiér chce s Ruskem uzavřít mírovou smlouvu. Podle jeho slov počítá s tím, že problém bude vyřešen ještě za života nynější generace.

51; Ukrajinská „doktorka Smrt“ vyprávěla o nebezpečnosti smartphonů. Podle slov ministryně zdravotnictví Suprun se v posledních letech zvyšuje množství problémů spojených s používáním tabletů.

52; V Itálii se chtějí napojit na „Turecký proud“. Poslanec italského parlamentu poznamenal, že prodloužení plynovodu je zcela reálné.

53; Zničení základen ozbrojenců americké koalice. Ruské letectvo přesně navádělo úder syrské armády. Armádní zdroj informoval o podrobnostech a poskytl video z protiútoku.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?