Přehled zpráv – RusVesna 28.5.2018

vakarchuk_41; Já vám zazpívám… Co se děje na politické scéně Ukrajiny? Odstartovala nikoli předvolební prezidentská kampaň, ale spíše jakýsi casting. Do prezidentských voleb na Ukrajině se zapojují především zpěváci a šoumeni.

2; Politický stroj času. Jak mohou konflikty podpořit pokrok? Je známo, že jakýkoli vývoj je výsledkem protikladů a konfliktů. K čemu ale povedou současné rozpory?

3; Pryč s ruskou propagandou! Nové iniciativy Lotyšska. Ještě ani ministerstvo nestačilo oslavit vítězství nad ruskými školami a už se v jeho nitru rodí nová podobná iniciativa. Nyní se chystají něčím podobným „obšťastnit“ studenty.

4; Provazochodec přešel přes otevřený Palácový most v Petrohradě. Provazochodec prošel s tyčí v ruce po provaze nataženém mezi odklopenými částmi mostu.

5; Ukrajina je pod tlakem a nikdo ji nechválí. Aby stát obhájil svou existenci, je třeba vybudovat panteon jeho hrdinů.

6; Exkurse po ukrajinské realitě: Vojenský námořní šrot. Známý ukrajinský spisovatel a analytik Andrej Vadžra se vyjádřil k chmurným reáliím ukrajinské armády.

7; Co se stalo s koncepcí lidských práv? Byl zveřejněn názor publicisty a kazatele Sergeje Chudijeva na současné pojetí koncepce lidských práv.

8; Létající talíř pro jadernou válku. Jaderné zbraně kladou konstruktérům tanků nové úkoly.

9; Limonov: Záhada Julie Skripal. Jsem přesvědčen, že otrava Skripalových je dílem ruskou ukrajinské rozvědky.

10; Kdy půjde Rusko znovu zachraňovat Evropu? V případě roztržky mezi EU a USA Washingtonu nic nebrání v tom, aby ponořil Evropu do krvavé teroristické války.

11; Masová vystoupení ukrajinských námořníků proti šílené kyjevské moci. Neočekávaně zafungovalo námořní bratrství po příběhu s únosem ruské lodi „Nord“.

12; Trump nebo Merkelová? Kdo z nich je Stierlitz? Amerika bojuje za vlastní zájmy, ale vyhrává Rusko.

13; Investice USA do Kazachstánu. Nyní je vše pochopitelné. Je jednoduchý způsob jak předpovědět akce USA ve Střední Asii, a tím je analýza jejich investiční politiky.

14; Stalinským kursem v podmínkách sankcí. Západ ve svých pokusech umravnit Rusko, které si příliš vyskakuje, je sice vynalézavý, ale nikoli důsledný.

15; Rusko se zmocňuje Azovského moře. Jde o hybridní hrozbu, říká ukrajinský admirál. Podle admirálových slov Kyjev opět jen mlčí a nic nepodniká. Stejně jako v roce 2014.

16; USA jsou připraveny řešit karabašský konflikt, říká Pompeo. Šéf Státního departmentu USA poblahopřál Ázerbajdžánu k obnově nezávislosti.

17; Pětadvacet tisíc Němců vyšlo v neděli do ulic Berlína. Čtvrté volební období Angely Merkelové a její politika neuspokojuje ani zdaleka všechny Němce.

18; Příslušník námořní pěchoty ukrajinské armády se ztratil v Donbasu během operace. Informovalo o tom velení 36. samostatné brigády námořní pěchoty ukrajinské armády.

19; Nové pojetí státní suverenity. Polsko je ochotno zaplatit dvě miliardy dolarů za výstavbu stálé vojenské základny USA. Polsko je připraveno investovat do okupace vlastní země.

20; Sebastian Kurz: Rakousko musí spolupracovat s Ruskem. USA jsou čím dál méně spolehlivé. Rakouský předseda vlády Sebastian Kurz přijme Vladimira Putina ve Vídni 5. června.

21; Maďarsko žádá NATO, aby ochránilo Maďary na Ukrajině. Maďarsko vyzvalo země NATO, aby zapůsobily na kroky a rozhodnutí ukrajinské vlády a ochránily maďarskou menšinu v Zakarpatsku.

22; Putin mění Krym v nepřístupnou pevnost, píší německá média. Německý list Focus hodnotí obranný potenciál poloostrova, který se stal součástí Ruska v roce 2014.

23; Unikátní vztahy. Putin a Si Ťin-pching podepíší důležité dokumenty. Během návštěvy ruského prezidenta v Číně Putin a Si Ťin-pching podepíšou dokumenty důležité pro rusko-čínské vztahy.

24; Theresa May se bojí pozvat Trumpa do Londýna. Britská premiérka moc doufá, že se jí podaří „schovat“ amerického prezidenta ve své venkovské rezidenci.

25; Dusivé objetí Evropy. Itálii znemožnili vytvořit samostatnou vládu. Koaliční rozhovory probíhající 2,5 měsíce skončily neúspěchem. Itálii pravděpodobně čekají nové parlamentní volby. Berlín a Paříž jásají.

26; Za napadením Rusů v Sýrii mohou stát ozbrojenci ze základny USA. Tato verze se zkoumá na ruském ministerstvu obrany, píše Kommersant.

27; Na Ukrajince, kteří se podíleli na únosu lodě Nord, byl vypsán mezinárodní zatykač. Okruh podezřelých byl už určen, upřesnil šéf krymské správy FSB Ruské federace.

28; Sto let pohraničních vojsk Ruska. Blahopřání k svátku. Prezident Vladimir Putin poblahopřál pohraničníkům a slíbil jim nemodernější systémy zbraní, telekomunikací a kontroly.

29; Pentagon odpověděl na slova Číny, která obvinila USA z porušení suverenity. Poté, co v pluly lodě amerického vojenského námořnictva do Jihočínského moře, vyslal Peking do sporné oblasti námořní letectvo.

30; V USA vzniká subtropická bouře. Bouře Alberto je první v tomto roce a je připravena udeřit na jih a jihovýchod Spojených států.

31; Pěkně si zaplavali. V Černém moři odnesl mořský proud a vítr turisty na nafukovací matraci dvacet km od břehu. Záchranáři hledali rekreanty 18 hodin a objevili je až následující den.

32; Neonacista Stěrněnko tvrdí, že ho vyhnali z nemocnice v Oděse. Bývalý vůdce oděského Pravého sektoru, který zavraždil příslušníka ukrajinské armády, si stěžuje na lékaře. Na policii Oděsy jej podezírají ze skrývání před vyšetřovateli.

33; V Obchodě v Charkově našli slepici se čtyřma nohama. Obyvatelé si dělají legraci, že pták si vypěstoval dvě další nohy, aby utekl z masokombinátu, ale nějak to nevyšlo…

34; Létaly kameny a půllitry. V Kyjevě došlo k hromadné rvačce za účasti fanoušků Liverpoolu. Podle očitých svědků Angličané zklamaní z prohry jejich mužstva ve finále Ligy mistrů zapíjeli žal v pivním baru.

35; Rusko připravuje novou okupaci u Krymu, říká Porošenkův spolupracovník. Rusko potřebuje Severokrymský kanál a Moskva studuje tři hlavní varianty, jak se jej zmocnit, tvrdí v Kyjevě.

36; Pod civilním obyvatelem okupované části Donbasu explodovala mina. Ukrajinská policie zahájila trestní řízení podle článku „Teroristický čin“, což může vypadat, že konečně pochopili, jako roli hraje v Donbasu ukrajinská armáda.

37; V Doněcké republice informovali o ztrátách v Donbasu. Byly uvedeny informace o ztrátách Ozbrojených sil a mezi civilním obyvatelstvem za uplynulou část roku 2018, ale také za celou dobu agrese Ukrajiny. Jen v Doněcké republice od začátku konfliktu zahynulo 4.635 lidí, z toho 610 žen a 4025 mužů. Číslo zahrnuje i 76 dětí ve věku do 18 let.

38; Němci nejsou nadšení z tanků USA. Kde jsou ony, tam je válka, píší německá média. Ten, kdo se chce vyhnout horké války, neměl by vést studenou válku, připomínají v Německu.

39; Medveděv rozdělil kompetence mezi vicepremiéry. Premiér Dmitrij Medveděv potvrdil rozdělení kompetencí mezi svými zástupci a podepsal příslušný dokument.

40; RU vyzývá Rusko, aby na sebe vzalo odpovědnost za sestřelený Boeing MH17. Všech 28 členských států znovu potvrdilo plnou podporu posledních výsledků tohoto vyšetřování, poznamenala Mogherini.

41; Ruská armáda bude reagovat na umístění vojenské základny USA na polském území. Ruské ministerstvo obrany je připraveno přijmout opatření v případě rozmístění vojenské základny USA v Polsku.

42; Pokud ukrajinské armády okupovat Gorlovku skončil fiaskem. Ve velení okupačních sil Ukrajiny jsou zřetelné panické nálady, které přecházejí i na zbytek ukrajinských ozbrojenců.

43; Doněcká republika: Policisté zadrželi opilého vojáka ukrajinské armády se samopalem a granátem. Na návštěvu k policistům přišel občan z Černigovské oblasti Vladimir Voskobojnik sloužící ve 30. samostatné mechanizované brigádě ukrajinské armády.

44; Rusko má „špatné zprávy“ pro americké stíhačky, píší americká média. Rusko a Čína se nacházejí krůček od vytvoření technologie, která umožní sestřelovat americké „neviditelné“ F-35 a F-22.

45; Drsné obrázky z Donbasu: Karatel z ukrajinské armády byl zlikvidován při pokusu o proniknutí do Doněcka. Velení OOS (dříve ATO) ale vůbec nepřiznalo jeho existenci.

46; V Ingušsku se rozhodli vyloučit Jevkurova z muslimské obce. Politik je podezřelý z diskriminace duchovenstva.

47; Ultras zmlátili trenéra fotbalového klubu Černomorec. V televizním pořadu se Frolov objevil s monoklem kolem levého oka.

48; Abramovič přiletěl do Izraele,aby dostal občanství. 28. května kolem 13:00 hod. přiletěl Abramovič do Ben Gurionu soukromým letadlem.

49; Plány Ruska trestat za dodržování sankcí USA zaskočily evropskou podnikatelskou sféru. Rusko má v úmyslu schválit zákon, který počítá s pokutami a vězením za dodržování amerických sankcí.

50; Občané Ukrajiny tvoří 30% migrantů. Ukrajinci tvoří 30% ze všech cizinců přijíždějících do Ruska.

51; Sýrie: Byl předveden start nejnovější rakety s plochou dráhou letu ze stíhačky Su-57. V bojové situaci v Sýrii byly vyzkoušeny perspektivní okřídlené rakety ze stíhačky Su-57.

52; Ruský soud vydal zatykač na poslance Nejvyšší rady za výzvy k terorismu. Soud Basmannyj v Moskvě „na dálku zatkl“ bývalého poradce ministra vnitra Ukrajiny.

53; FSB zadržela na Krymu Ukrajince, který obchodoval se zbraněmi. Pracovníci Správy FSB pro Republiku Krym a město Sevastopol překazili pokus o nezákonný prodej pistole TT.

54; Gazprom požaduje zrušení rozhodnutí Stockholmské arbitráže ve sporu s Naftogazem. Gazprom podal k odvolacímu soudu žádost o kompletní zrušení rozhodnutí Stockholmské arbitráže ve sporu s Naftogazem.

55; Bývalý hlavní velitel ruského letectva informoval o následcích rozmístění vojenské základny USA v Rusku. Vojenská základna USA v Polsku nepřináší hrozbu pro bezpečnost Ruské federace, ale může destabilizovat situaci ve Východní Evropě.

56; Stíhačky ruského letectva poprvé eskortovaly letadla F-16 nad Libanonem, píší izraelská média. Předtím let ruské stíhačky natočili obyvatelé Tripoli, druhého největšího města Libanonu.

57; EU má v úmyslu vyčlenit pro Ukrajinu makrofinanční podporu ve výši 1 miliardy euro. Jak se předpokládá, tyto prostředky budou vyčleněny během 2,5 roku ve dvou splátkách.

58; Život a podivuhodné příhody tajného generálu hlavní správy rozvědky, který tajně řídí Donbas a Jižní Osetii. Po uplynutí se údajně podařilo najít člověka, který se bezprostředně podílel na likvidaci malajského letadla MH17, vyplývá ze zprávy agentur Bellingcat, Telnsider a McClatchy, které prováděly společné vyšetřování.

59; V NATO vznikly rozpory kvůli „Severnímu proudu – 2“. Generální tajemník NATO přiznal, že mezi zeměmi Aliance neexistuje konsensus ohledně projektu výstavby plynovodu „Severní proud -2“.

60; Ukrajinský homosexuální propagandista Vitalij Portnikov zveřejnil nejlepší způsob jak definitivně dorazit Ukrajinu. Současný Ukrajinský stát oficiálně vůbec ještě nevznikl. Nemá všechny formální náležitosti. Vrácení Donbasu a Krymu by si vyžádalo deset až patnáct let na obnovení státnosti.

61; Byl zveřejněn jiný pohled na výsledky nizozemského vyšetřování katastrofy MH17. U „Buku“, který měl sestřelit Boeing, vypluly na povrch nečekané detaily z vyšetřování. Čeho si mezinárodní vyšetřovatelé nevšimli (či spíše co ignorovali)?

62; Na Ukrajině se objevil trh s použitými cihlami. V současné době není na Ukrajině žádný výrobce cihel, který by kontinuálně pracoval na plný výkon. Je to výsledek prudkého pádu poptávky. Výroba cihel se meziročně propadla o 50%.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?