Přehled zpráv – RusVesna 30.5.2018

gosdep_21; Státní department USA komentoval rozhodnutí Sýrie ohledně uznání Abcházie a Jižní Osetie. USA považují rozhodnutí Sýrie uznat nezávislost Abcházie a Jižní Osetie za nerozumné, prohlásila oficiální představitelka státního departmentu USA Heather Nauert.

2; Kdo stojí za Babčenkovou vraždou? Poslední dva týdny před „vraždou“ často zvedal telefon a opakoval:„Všechno odevzdám, brácho, slyšíš mě?“.

3; Rusko vyhrálo nad USA plynovou válku o Evropu. S příchodem k moci začal prezident Trump energicky prosazovat energetickou bezpečnost Ameriky.

4; Tanky na kolech. Nejozbrojenější obrněné automobily Ruska. Moderní ruské vojenské automobily se hodně vzdálily starým dobrým malým náklaďákům z dob Velké vlastenecké války.

5; Macron se omluvil Rusům za USA. Na Petrohradském ekonomickém fóru došlo hned k několika příznačným událostem.

6; Ozbrojené síly zločinců: V ukrajinské armádě prudce vzrostla kriminalita. Za celou dobu bylo vojenskými prokuraturami zaregistrováno 27.200 trestních případů.

7; Severní proud: Podaří se Ukrajině zachovat si tranzit ruského plynu? Ukrajina doufá, že obdrží od Moskvy a Berlína „právní záruky“ na udržení tranzitu ruského plynu přes své území.

8; Nejhorší noční můra NATO. Ohrožující síla Ruska a tah USA. Aby jakž takž ospravedlnili posilování svého východního křídla, média členských zemí NATO vytrubují o vojenské moci Ruska ohrožující Západ.

9; Měkká síla Ruska: Rozvoj Krymu jako argument ve prospěch „okupace“. Proč se v Chersonské oblasti objevily „organizované zločinné skupiny, které provádějí protiukrajinské akce a shromáždění“?

10; Poplašný signál pro USA: Putinovy kroky spouštění řetěz nepříjemných událostí. Z mocného strašáka se „západní konglomerát“ změnil v jakousi zájmovou skupinu. A zásluhu na tom má Putin.

11; V Kyjevě uspořádají show na téma vraždy Arkadije Babčenka. Oběť bude nová, ale scénář starý. Vypadá to, že „událost“ budou chtít ukrajinské úřady do posledního detailu využít k vytvoření příběhu o „zločinné Moskvě“.

12; Přestaňte nás už obviňovat. Německo hájí „severní proud 2“ na Ukrajině. Do Kyjeva přijel německý prezident Frank-Walter Steinmaier.

13; Třiadvacetiletý ukrajinský šampión a držitel bronzu ze světového pohárového finále v mas-wrestlingu Vladislav Minič zemřel v Polsku, kam přijel kvůli výdělku.

14; Vrátím se do Moskvy na Abramsu. Co víme o „zavražděném“ rusofobovi Babčenkovi. Všechny ty „Nesmrtelné pluky jsou pokrytecké sračky“. Babčenko se vyjadřoval podobným způsobem k jakýmkoli tématům.

15; Šest miliard dolarů. Byly zveřejněny podrobnosti z prodeje S-400 do Indie. Dnes smluvní strany vypracovávají způsoby, jak obejít americké sankce pro Indii, píše americký tisk.

16; Oligarcha Děripaska se dohodl s USA, píše Bloomberg. Americké ministerstvo financí dovolí ruskému podnikateli Olegu Děripaskovi ponechat si podíl v En+ Group PLC, pokud nepřesáhne 40%.

17; Policie v předvečer jeho „vraždy“ pobývala v Babčenkově domě. V pět hodin ráno údajně prověřovali systém bezpečnostních kamer instalovaný v domě.

18; Grojsman obvinil Rusko z podílu na Babčenkově „vraždě“. Vyšetřování? Jaké vyšetřování? Na co?

19; Maďarsko navrhlo Ukrajině vytvoření mezivládní skupiny pro „jazykové urovnání“. Toto rozhodnutí bylo vyvoláno přijetím zákona „O vzdělávání“ majdanovskou mocí.

20; Naftogaz už utratil peníze, které ještě nedostal od Gazpromu, za mnohamilionové odměny vedení. Dozorčí rada ukrajinského Naftogazu se rozhodla vyplatit členům rady ředitelů bonusy za „vítězství“ nad Gazpromem.

21; Příběhy o ruských zbraních západní tisk formuje obraz nepřítele. Pochvalné články o ruských zbraních neopouštějí v poslední době vysílání televizí a stránky periodik.

22; Pod ochranou protivzdušné ochrany a stíhaček. Stadiony mistrovství světa ve fotbale 2018 bude chráněno tajnými službami a armádou. Na nebi nad stadiony budou ve dnech šampionátu hlídkovat bojová letadla a helikoptéry. V okolí budou instalovány protiraketové komplexy.

23; Lavrov jede do Severní Koreje. Ministr zahraničí Ruské federace vykoná oficiální návštěvu Severní Koreje.

24; Trump se už definitivně zbláznil a znovu vyhlásil obchodní válku Číně. Vždyť teprve 20. května se Peking a Washington dohodli na zakopání válečné sekery. A už je zase všechno jinak…

25; V Rusku poradili novinářům, aby odjeli z Ukrajiny. Tam už není co dělat, když to došlo až k vraždě, říká šéf výboru Státní dumy pro záležitosti SNS styky s krajany.

26; Lavrov komentoval Babčenkovu „vraždu“. Úřady Ukrajiny našli v celém případu zase „ruskou stopu“.

27; Rusové nastřádají v roce 2018 5,2 bilionu rublů. Rusové od tohoto roku začnu aktivněji vytvářet úspory a podaří se jim nastřádat 5,2 bilionu rublů.

28; Rusko v OSN odpovědělo v OSN na výzvy vzít na sebe vinu za sestřelený Boeing MH17. Nehledě na to, že vyšetřování nebylo ještě skončeno, Nizozemsko a Austrálie požadují, aby Rusko zahájilo výplaty kompenzací.

29; Plot kolem ruského velvyslanectví byl polepen fotografiemi „zavražděného“ Babčenka. Událost je označována za „spontánní protestní akci“.

30; Sex za jídlo a učebnice. Byly zveřejněna šokující fakta o „humanitární pomoci“ mezinárodních organizací. Ve zprávě OSN vycházejí najevo skandální fakta o tom, jak mezinárodní organizace fungovaly v Africe.

31; Ukrajinský ministr vyzývá k vypálení Moskvy. Cíl impéria barbarů je zničit všechno, co nejsou schopni ovládnout, pochopit nebo ukrást, drtí mezi zuby ukrajinský ministr infrastruktury Vladimir Omeljan.

32; Lukašenkův asistent byl zadržen v Bělorusku kvůli úplatku. Zadržený se nachází ve vězení a k činu se přiznal.

33; Velitel ukrajinské letecké rozvědky zveřejnil záběry z likvidace techniky ukrajinské armády u Gorlovky obránci města.

34; Karatelé byli zlikvidováni poté, co se dostali do palebné kapsy. Bojovníci Doněcké republiky informovali o nočním boji. Díky přesným a zkoordinovaným akcím vojáků Armády Doněcké republiky byla zlikvidována skupina ukrajinských diverzantů.

35; Pracovníci ukrajinských jaderných elektráren masově emigrují do Ruska, Běloruska a do konce do Turecka. Krajně nepříznivého trendu na Ukrajině si všimla poslankyně Nejvyšší rady Viktorija Vojcickaja.

36; Vypadáme jako velcí a hloupí, říká Eduard Limonov o Ukrajině, malajském Boeingu a o Skripalových. Spisovatel a politický činitel Eduard Limonov svým nezaměnitelným stylem komentuje nejžhavější otázky mezinárodního dění.

37; Porošenko: Bylo zahájeno nucené vymáhání částky 2,6 miliardy z Gazpromu. V Gazpromu potvrdili, že Naftogaz se pokouší vymoci ve Švýcarsku peníze z ruské společnosti.

38; Bývalý ukrajinský rozvědčík řekl, kdo „zabil“ Arkadije babčenka. Co se vůbec děje na Ukrajině a jaké to je být novinářem v Kyjevě okupovaném nacisty.

39; Naše (ruské) vztahy s Ukrajinou jsou „v pérdeli“. Herečka Achedžakova se snaží orodovat za Sencova. Musíme pozvednout hlas. Bez televizoru, bez internetu se to nepodaří, věští umělkyně na velmi podivném shromáždění.

40; Babčenkova „vražda“ je velkou záhadou kolem osoby, která celý život tančí na hrobech obětí teroristických činů a jiných katastrof. Jeho život je jeden neuvěřitelný příběh radosti nad tragédiemi, které se alespoň trochu týkají Ruska a Rusů.

41; Koordinátor „Severního proudu – 2“ dostal vyrozumění o opatřeních ohledně vymáhání 2,6 miliardy od Gazpromu. Nord Stream 2 AG dostala zprávu o uvalení bezpečnostních opatření v rámci vymáhání peněz od Gazpromu.

42; V Donbasu byla spálena obrněná technika ukrajinské armády. Zatímco jedni se opíjeli, druzí partyzáni z místního obyvatelstva oblastí okupovaných ukrajinskou armádou zapálili ukrajinské bojové vozidlo pěchoty.

43; V OSN vyzývají Ukrajinu, aby vyšetřila Babčenkovu „vraždu“. Případy útoků proti novinářům jdou na Ukrajině do desítek.

44; Turecko vyhrožuje Spojeným státům, že uzavře leteckou základnu İncirlik. Ankara může kvůli nepřátelské politice Washingtonu uzavřít pro USA leteckou základnu İncirlik.

45; Ukrajinská armáda neustává v ostřelování pozic Luganské republiky. Vojenští dopisovatelé Národní policie pobývali na linii dotyku v okolí obce Kalinovo.

46; Vojáci ukrajinské armády zahynuli, když pod jejich bojovým vozidlem pěchoty explodovala vlastní mina. K incidentu došlo v okolí obce Zolotoje.

47; Babčenko je živý. Jeho vražda byla zinscenována SBU. „Zavražděný novinář Andrej Babčenko „vstal z mrtvých“ a přišel na tiskovou konferenci SBU.

48; Savčenková přerušila hladovku. 30. května uplyne 69 dnů od zahájení její hladovky proti uvěznění, které považuje za nezákonné.

49; Ruské tajné služby si objednaly Babčenkovu vraždu u bývalého účastníka ATO, říká SBU. Šéf SBU řekl, že vražda byla údajně pouhým prvkem ve velké ruské speciální operaci na likvidaci opozičních Rusů.

50; Idiotská provokace Kyjeva a ostuda před celým světem. Generál FSB komentoval zrežírování vraždy Arkadije Babčenka. Tím, že provedla falešný atentát na ruského novináře Arkadije Babčenka, byla Ukrajina přistižena při té nejpitomější provokaci proti Ruské federaci.

51; Porošenko přikázal poskytnout Babčenkovi ochranku. Petr Porošenko prohlásil, že přikázal, aby byla poskytnuta ruskému novináři Arkadiji Babčenkovi a jeho rodině nonstop ochranka.

52; Ve Státní dumě informovali, kvůli čemu Kyjev zinscenoval vraždu Arkadije Babčenka. Za démonizaci Ruska se dnes platí velké peníze.

53; Byly zveřejněny záběry ze zatčení objednatele Babčenkovy vraždy. V SBU informovali o zadržení objednatele vraždy novináře Arkadije babčenka.

54; Otázka na SBU: A Coj je živý? (Viktor Coj je legendární hudebník, který zemřel v mladém věku. Jeho smrt někteří popírají.). Ukrajinci jsou naštvaní kvůli oživnutí Arkadije Babčenka. V sociálních sítích se přetřásá falešná vražda novináře Arkadije babčenka, které se ukázalo být „speciální operací“ SBU.

55; V Leningradské oblasti byly nalezeny minometné náboje z 2. světové války přivázané neznámými pachateli na sloupu elektrického vedení.

56; Sýrie: Ruští vojáci odhalili podzemní nemocnici ozbrojenců a sklady s léky OSN.

57; To je tedy pořádná divočina! Kdo teď Ukrajině cokoli uvěří? Americká média komentují Babčenkovu „vraždu“. Příběh s náhlým oživnutím novináře Arkadije Babčenka je jen další šílený příběh z Ukrajiny.

58; Proč je evropská krize výhodná pro USA? Politická krize v Itálii se velmi rychle změnila v krizi finanční, která ohrožuje celou Evropu.

59; Asad odpověděl na urážky ze strany Donalda Trumpa. Prezidentu Sýrie Bašáru Asadovi je úplně jedno, jaká slova použil na jeho adresu americký prezident Donald Trump.

60; Spočítali je a ztratili je. Ztratily se peníze zabavené v bytě někdejšího policisty Zacharčenka. V Moskvě z pobočky Sberbanky zmizelo kolem 3 milionů euro objevených předtím v bytě policisty obviněného z úplatkářství.

61; Doněcká republika vrátí svá vojska na pozice, pokud Ukrajina nesplní závazky ohledně odpoutání sil. Vojska Doněcké republiky se mohou vrátit na výchozí pozice v okolí obce Petrovskoje.

62; Babčenka chtěli zabít kvůli destabilizaci situace na Ukrajině, říká Porošenko. Porošenko prohlásil, že novináře Arkadije Babčenka chtěli skutečně zavraždit, aby destabilizovali situaci v zemi.

63; Zacharova informovala o tom, proč Rusko předvádí nové zbraně. Zacharova přijela do Paříže na soukromou návštěvu. Rusko předvádí zbraně, aby zabránilo opakování konfliktů 20. století, a také proto, aby ukázalo svým občanům, že jsou ochráněni.

64; V Evropě kritizovali speciální operaci SBU s Babčenkem. Objevila se reakce mezinárodních organizací na zinscenování vraždy novináře Arkadije Babčenka.

65; Ruská centrální banka: Z Ruska v roce 2017 bylo vyvedeno 42 miliard dolarů. Finance z ruského podnikatelského prostředí a od nejbohatších občanů Ruska nadále odtékají do daňových rájů.

66; Jaké jsou šance Naftogazu násilně vymoci dluh od Gazpromu. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko oznámil začátek procesu nuceného vymáhání 2,6 miliardy dolarů od Gazpromu.

67; Babčenkova „vražda“ je největší fiasko tajných služeb ve světové historii, říká Gasparjan. Je to jak v příběhu s chlapcem, který křičel „Vlci!“, když nebezpeční nehrozilo. Když vlci skutečně přišli, nikdo mu už nevěřil…

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?