Terminator, Tor-M2 a Tajfun-K se poprvé zúčastní přehlídky vítězství v Moskvě

Bojová vozidla na podporu tanků Terminator, protiletadlové raketové komplexy Tor-M2 a obrněné automobily Tajfun-K se poprvé zúčastní vojenské přehlídky věnované 73. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce, prohlásil v pátek vrchní velitel Pozemních vojsk generálplukovník Oleg Saljukov.

„Letos představíme na přehlídce vítězství několik novinek. Jde v první řadě o bojová vozidla na podporu tanků Terminator, protiletadlové raketové komplexy Tor-M2 a obrněné automobily Tajfun-K s pohonem 4×4,“ řekl Saljukov v interview pro noviny Krasnaja zvezda.

Podotkl, že letos diváci na přehlídce poprvé uvidí vícefunkční robotické komplexy Uran-6 a Uran-9, armádní sněžné skútry opatřené kabinou (TTM-1901-40) a bezpilotní letouny Korsar a Katran.

Do složení mechanizované čety Ruské národní gardy, která se zúčastní vojenské přehlídky poprvé, bylo zařazeno obrněné vozidlo VPK-233136 Tygr, obrněný automobil Ural-432009 a obrněný automobil Patrul, oznámil generál.

„Co se týče letecké části přehlídky, doporučuji divákům, aby věnovali pozornost novým letadlům Su-57, Su-30SM a MiG-29SMT,“ dodal Saljukov.


Není zde článek celý?