Topolánek: Zeman dosáhl dna hnusu. Z ČSSD udělal použitý toaletní papír

Nápad Miloše Zemana, že jmenuje Babiše premiérem bez ohledu na to, zda pro svůj vládní projekt získá podporu ČSSD, tedy podporu alespoň jedné demokratické strany ve sněmovně, vyvolal vlnu reakcí a silnou kritiku, která se snesla na hlavu Miloše Zemana.

Jednu z nejostřejších reakcí vydal bývalý premiér a kandidát na post prezidenta Mirek Topolánek. Podle něj Zeman dosáhl dna hnusu a z ČSSD udělal použitý toaletní papír. „Prohlášením, že jmenuje Babiše před výsledkem referenda v ČSSD dosáhl Miloš Zeman dosavadního dna hnusu. Arogance a potměšilost, s jakou si udělal ze své bývalé strany použitý toaletní papír by měla přimět Jana Hamáčka k rázné odpovědi,pokud je jí ještě schopen. Test: Existuje dno?“ napsal Mirek Topolánek na Twitteru.

V podobném duchu reagovali také další představitelé demokratické opozice. Zeman svým rozhodnutím naznačil, že nezáleží na postoji ČSSD. Chce, aby vláda byla závislá pouze na Hradu. Kritici Zemanovi vyčítají, že tímto krokem pošlapává ústavní zvyklosti. Babiše chce jmenovat premiérem bez ohledu na to, zda má vyjednanou podporu sněmovny. V roce 2013 přitom odmítl jmenovat premiérkou Miroslavu Němcovou, která měla doloženou podporu 101 poslanců. Na místo toho jmenoval neústavní vládu svých přátel, která neměla podporu sněmovny.

Není zde článek celý?