Ukrajinští vojáci ostřelovali automobily OBSE a Ministerstva pro mimořádné události DLR

Ukrajinští vojáci ostřelovali automobily OBSE a Ministerstva pro mimořádné události DLR, řekl novinářům zástupce samozvané Doněcké lidové republiky ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří.

Ukrajinští vojáci zahájili mířenou palbu na kolonu aut Speciální monitorovací mise OBSE a Ministerstva pro mimořádné situace DLR v okolí doněcké filtrační stanice, sdělil novinářům zástupce samozvané Doněcké lidové republiky ve Společném středisku pro kontrolu a koordinaci příměří.

„Ukrajinské ozbrojené síly zahájily mířenou palbu na kolonu Ministerstva pro mimořádné situace DLR a mise OBSE. Střídání (pozn. pracovní směny doněcké filtrační stanice) je znovu ohrožené,“ řekl zástupce úřadu.

Na zastupitelství DLR v monitorovacím středisku vysvětlili, že k incidentu došlo ve čtvrtek asi v 10:00.

„Kolona aut Ministerstva pro mimořádné situace DLR a mise OBSE vyjela z Jasinovaté směrem k doněcké filtrační stanici… z jednoho ukrajinského úkrytu na západní straně silnice vyšel ukrajinský voják a zahájil mířenou palbu ze střelné zbraně na jedoucí auto ministerstva. Naštěstí nebyl nikdo zraněn a nic nebylo poškozeno,“ vysvětlili na zastupitelství.

Technici z Ministerstva pro mimořádné situace DLR znovu zahájili odminování kvůli bezpečné cestě zaměstnanců mise OBSE k filtrační stanici.


Není zde článek celý?