V čínských islámských internačních táborech muslimy trestají vepřovým a alkoholem

Bývalí vězni vypověděli o hrůzách čínských internačních táborů pro muslimy, kde byli fyzicky a mentálně mučeni.

Zhruba 900 tisíc až 1 milion muslimů je podle odhadů drženo v internačních táborech v západní provincii Sin-ťiang v Číně. Peking se snaží takovým způsobem zničit potenciální separatistické hnutí. Informuje DailyMail.

Bývalý vězeň Omir Bekali oznámil Washington Post, že byl nucen za trest jíst vepřové maso a pít alkohol, což je islámem zakázáno.

Bekali a jiní zadržení v těchto internačních táborech museli odmítnout své islámské přesvědčení, kritizovat sebe a své blízké a poděkovat vládnoucí komunistické straně.

„Psychologický tlak je nesmírný, když se musíte kritizovat, vyvrátit své myšlení, svou vlastní etnickou skupinu,“ řekl muž v rozhovoru pro AP.

Od minulého jara čínské úřady v muslimské oblasti Sin-ťiang drží desítky, možná stovky tisíc muslimských Číňanů a dokonce i cizích občanů v masových internačních táborech.

Čínští úředníci se do značné míry vyhýbají komentářům ohledně táborů, ale některé státní sdělovací prostředky uvádějí, že ideologické změny jsou nezbytné v boji proti separatismu a islámskému extremismu.


Není zde článek celý?