V Rusku modernizují obrněný transportér MT-LB

Modernizace legendárního plovoucího obrněného transportéru MT-LB v rámci státní obranné objednávky ubere 800 kg, což umožní instalaci dodatečného pancíře, sdělil zástupce podniku Remdizel.

„Remdizel na státní obrannou objednávku provádí modernizaci MT-LB za účelem zvýšení kapacity a ovladatelnosti auta a také snížení jeho hmotnosti, především díky instalaci nového motoru KamAZ-740.50. Výkon se zvýší na 360 koní a celková hmotnost se sníží o 500 kg,“ sdělil mluvčí podniku.

Instalovaný hydromechanický mechanismus otáčení umožní otáčet vozidlo s každým převodem s řízeným poloměrem otáčení.

„Modernizace rovněž předpokládá snížení hmotnosti housenkového pásu: díky housenkovému pásu s uzavřeným kloubem se hmotnost snižuje o dalších 300 kg. V důsledku se celková hmotnost sníží o 800 kg. Umožní to posílit pancíř a ochránit vozidlo,“ sdělili v podniku.

MT-LB (víceúčelový tahač lehký, obrněný) se široce používal v sovětské době jako obrněný transportér v motostřeleckých jednotkách, jako sanitní a evakuační vozidlo, jako tahač protitankových děl T-12 a MT-12 Rapira a také jako samohybný minomet a protiletecké samohybné zařízení.


Není zde článek celý?