„Vaše setrvání v úřadu mne osobně těší.“ Zeman poblahopřál Medveděvovi ke znovuzvolení

Prezident Miloš Zeman zaslal dopis s gratulací znovuzvolenému předsedovi ruské vlády Dmitriji Medveděvovi. Vyjádřil vděčnost za vztah k českým dějinám a konstruktivní přístup v ekonomických otázkách. Dopis byl publikován na stránkách Hradu.

Prezident Zeman vyjádřil přesvědčení, že znovuzvolení Dmitrije Medveděva do funkce předsedy vlády přispěje ke kontinuitě ruské politiky a ke stabilitě Ruska.

„Přiznávám, že Vaše setrvání v úřadu mne osobně těší,“ stojí v dopise prezidenta.

Zeman vyjádřil vděčnost za reakci v souvislosti s publikací článku o československých dějinách v době jeho návštěvy Ruské federace.

„Ocenil jsem Vaši jasnou reakci na nepřijatelný článek k československým dějinám, který byl při příležitosti mé návštěvy v Rusku publikován, i Váš konstruktivní, pragmatický přístup k ekonomickým záležitostem, které tvoří základ vztahů mezi Českou republikou a Ruskou federací,“ řekl.

V závěru český prezident vyjádřil naději na pokračující prohlubování partnerství mezi Ruskem a Českem, „které dokazuje, že i mezi velikostně a početně nerovnoměrnými národy může vzniknout pevné přátelské pouto založené na vzájemném respektu, otevřenosti a upřímnosti“.


Není zde článek celý?