Velvyslanec Ruska, Miloš Zeman, zavítal mezi své na ambasádu

Některé svátky nechávají prezidenta republiky zcela chladným. Například 17.listopadu věnuje Miloš Zeman, od doby, kdy nemá prostor stát na jednom pódium s extremisty, pouze tichou vzpomínku. Když se ovšem jedná o významný den, jakkoliv spojený s Ruskem, najde si čas kdykoliv, i kdyby měl třeba silnou virózu. Proto se ve středu objevil na ruské ambasádě, jejíž by se podle svých výroků mohl stát klidně šéfem a pronesl přátelský projev.

Bylo to setkání plné úsměvů, přátelských gest a potlesků. Právě tak ho popisují Parlamentní listy, které se dají zařadit, společně třeba s TV Barrandov, do hradního mediálního domu.

Hlava státu se tak před návštěvou Polska, na kterou se, podle videa z ambasády, vypravila v dostatečné „formě“ setkala s lidmi, kteří jsou mu nejbližší. Zde si nemusel hrát na evropského politika, který uznává Evropskou unii a dokáže se dorozumět i s Amerikou.

Projev v ruštině, přednesený všem přítomným, mezi nimiž nesměl chybět ani Zemanův přítel a předseda komunistů Vojtěch Filip, nebo prezidentův věrný fanoušek Tomio Okamura, vyvolal velké ovace. Jak jinak, když v něm zaznělo tolik pěkných slov na adresu země Vladimira Putina, tedy krajiny, která je, jak se zdá, Zemanovou druhou domovinou.

Chybělo jen, aby se prezident ještě vrátil ke svým výrokům o novičoku a třeba ruským přátelům sdělil, že má indicie, že jsme na Sergeje Skripala zaútočili my. Pouze tak totiž může Zeman přebít své nehorázné výroky, které s velkým gustem sděloval svému zpovědníkovi a učedníkovi, Jaromíru Soukupovi.

Jednání hlavy státu už nemůže nikoho překvapit, ale neustále dokládá to, jakého muže si většina občanů, kterým nebyly volby jedno a dostavili se k nim, zvolila. Proruského, ostudného a svým způsobem i nebezpečného.

Není zde článek celý?