VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ V UMĚLECKÉM MUZEU V DONĚCKU

KODAK Digital Still CameraSpisovatelka Liana Musatova mě pozvala na vernisáž výstavy fotografií svého známého fotografa Vladimíra Vasiljeviče Nagajece, vedoucího fotostudia Objektiv, která se konala v Uměleckém muzeu v Doněcku. Muzeum se nachází vedle Muzea Velké vlastenecké války. Překvapily mě velké prostory muzea. V hlavním sále ve dvou patrech byla umístěna výstava. Na vernisáži promluvila ředitelka muzea Jekatěrina Nikolajevna Kaliničenko, představitelka ministerstva kultury, Vladinír Nagajec, spisovatelka Liana Musatova a další hosté. Program doprovázely písně, hra na saxofon a flétnu. Liana připomněla osobnost Vladimíra Nagajece a přednesla své verše.

Fotografie zobrazují překrásnou přírodu Donbasu, jeho rostliny i zvířata, chráněná území, život místních lidí ve městech i na venkově, průmyslové podniky, šachty a haldy. V kontrastu s tímto obrazem zde vidíme hrůzy občanské války-rozbité domy, nemocnice, školy, plačící matky, vystrašené děti.

Na výstavě jsem potkal Geňu z fotostudia Fiška, u něhož se učily fotografovat děti z 56.školy. Liana mě pak seznámila s Vladimírem Nagajecem a ředitelkou uměleckého muzea Jekatěrinou Kaliničenko. Hovořili jsme o možnosti otevřít České kulturní centrum v Doněcku a o kulturní spolupráci českého a doněckého lidu.

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel LLR a DLR, Doněck, DLR
 

 


Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!

Není zde článek celý?