ZALOŽENÍ DĚTSKÉ ORGANIZACE MLADÁ GARDA

IMG_179019. květen 2018 se stal pro Luganskou lidovou republiku významným dnem. V Lugansku byla založena dětská organizace Mladá garda (rusky: Junaja gvardija). Toto datum nebylo zvoleno pro založení dětské organizace náhodou. Tento den se slaví po celé zemi jako Den Pionýrské organizace (rusky: Děň Pioněrii). Pionýrská organizace byla založena v SSSR 19.5.1922.

V Lugansku proběhly oslavy Dne Pionýrské organizace 18.5.2018. Žáci luganských škol v pionýrských krojích v Parku 1.máje připomněli vznik Pionýrské organizace v SSSR.

19.5.2018 se v sále Ministerstva školství a vědy v Lugansku sešlo 46 delegátů ze všech čtrnácti regionů LLR (okresů a velkých měst), z toho 31 delegátů s hlasem rozhodujícím, na ustavující konferenci, aby založili dětskou organizaci LLR. Před zahájením konference delegáti i hosté v sále poslouchali pionýrské písně. Ustavující konferenci řídil vedoucí Centra rozvoje dětského a mládežnického hnutí Nikolaj Jermolenko. Mezi čestnými hosty byla náměstkyně ministra školství a vědy Olga Ždanova a předseda mládežnické organizace Mladá garda (rusky: Maladaja gvardija).

Na programu konference bylo založení dětské organizace, vytvoření Republikové koordinační rady organizace a volba předsedy a dalších funkcionářů organizace. Po odhlasování založení dětské organizace Mladá garda a vytvoření Republikové koordinační rady následovala volba předsedy a dalších funkcionářů Mladé gardy. Konference navrhla na funkcionáře Mladé gardy šest delegátů. Každý z nich potom vystoupil se svými představami a návrhy, jak by měla Mladá garda pracovat a jakými úkoly se zabývat. Po představení kandidátů následovala volba. Předsedou Mladé gardy byl zvolen Dmitrij Makarov z Antracitu, místopředsedkyní Kristina Samojlova z Krasnodonu a sekretářkou Naděžda Serjačenková ze Slavjanoserbského okresu.

Předseda Mladé gardy Dmitrij Makarov v krátkém projevu připomněl šest hlavních cest organizace: cesty poznávání světa, tvořivosti, zdravého způsobu života, dobra a cesty k vlasti.

Po skončení ustavující konference jsem se s předsedou Mladé gardy Dmitrijem Makarovem seznámil. Domluvili jsme se na spolupráci mezi Mladou gardou a Českým kulturním centrem. Krátce jsem Dmitrije seznámil s českou dětskou organizací Pionýr. Dmitrij projevil zájem s českým Pionýrem navázat spolupráci.

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel LLR a DLR, Lugansk, LLR


Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!

NEKRMTE TROLY!

Není zde článek celý?