Zprávu vnitra nepříznivou k SPD ministr Metnar (ANO) pozdrží. Nezlobit Tomia!

Na ministerstvu vnitra vzniká zpráva, která se nepříznivě vyjadřuje o SPD Tomia Okamury. Bude ale zveřejněna později, protože ministr vnitra Lubomír Metnar (ANO) s podpisem nespěchá.
Zpráva ještě nebyla zveřejněna, ale podle serveru Aktuálně.cz se v ní píše: „Hnutí SPD není z pohledu definice ministerstva vnitra extremistickým subjektem. Vybírá si ale podobná témata jako pravicoví extremisté a nezřídka k nim zaujímá i podobné názory. V některých případech jsou vyjádření představitelů SPD i radikálnější než vyjádření představitelů tradičních pravicově extremistických stran.“

Zpráva většinou vychází v půlce května, letos se nám to makání nějak protahuje.

Teprve po podpisu ministra by šel dokument do připomínkového řízení a až pak by ho dostala vláda. Metnar tvrdí, že podrobnosti nezná a že se zpráva musí „vyprecizovat“. To je všechno možné, ale také za tím lze vidět kalkul, že se čeká, až jak dopadne v červnu stranické referendum v ČSSD o případné účasti na vládě Andreje Babiše. Kdyby totiž koalice nedopadla, najednou by se mohlo stát, že by bylo třeba se zajímat o podporu okamurovců. A nic není zadarmo. Jak být nepříjemný na někoho, kdo vám drží pistolku u hlavy? To je skutečně velmi nemilá situace.

Jsme tedy v situaci, kdy malá extremistická strana může držet vládu pod krkem a diktovat si. To samé se týká komunistů Mají sice nejhorší volební výsledek za dobu své existence, ale po roce 1989 největší sebevědomí.

Bude zajímavé tyhle tance sledovat. Zajímavé neznamená příjemné.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?