Babiš jásá, že jsme prý sedmá nejklidnější země na světě. Jeho zásluha to ale moc není

Babiš se na svém Twitteru zaradoval. „Úžasné sedmé místo pro Českou republiku!“ Když se Babiš zaraduje, je třeba trochu zpozornět.

Ale k věci. Zareagoval tak na příspěvek ze stránky TV Nova, kde se píše: „Svět je stále neklidnější. Počet uprchlíků dosáhl rekordu, naopak je čím dál více konfliktů a politického teroru, což se projevuje i v ekonomice. Evropa je obecně považována za mírovou, Česko se dostalo na skvělou 7. příčku.“

Vypadá to slibně. Zvlášť když vidíme, s kým patříme mezi vyvolené: „Nejklidnější zemí se podle globálního mírového indexu, který na rozdíl od jiných není založen jen na válečných statistikách, stal Island. Následuje Nový Zéland, Rakousko, Portugalsko, Dánsko, Kanada a Česko, které se vyšplhalo na 7. místo.“

Nova ovšem ještě dodává: „Evropa, potažmo Evropská unie byla vyhodnocena jako nejklidnější region světa. I tady se ale situace zhoršuje a narůstá kriminalita, politický teror a napětí. Zvyšuje se také počet uprchlíků, kteří na starý kontinent stále proudí.“

To už je ovšem dost mimo. Počet migrantů do Evropy výrazně klesá. Od ledna do 27. dubna se přes Středozemní moře do Evropy podle Mezinárodní organizace pro migraci dostalo 20.927 běženců, z toho 9068 do Itálie, skoro čtyři tisíce do Španělska a necelých osm tisíc do Řecka. Oproti stejnému období loňského roku je to asi polovina.

Pokud jde o kriminalitu, tak třeba Německo zaznamenalo její rekordní meziroční pokles o deset procent. Tady prostě Nova mluví o světě představ, a ne faktů.

Je samozřejmě hezké, že je tady takový klid. Když nad tím Babiš jásá, nejspíš tím naznačuje, že je to zásluha těch, kdo tu vládnou, což je momentálně on a jeho strana a též jeho chráněnec na Hradě Zeman. Žádní migranti a terorismus. Ono by to tak ovšem bylo i kdyby tu vládl třeba Topolánek, Nečas, Sobotka a dejme tomu i Paroubek. Vezeme se hodně na evropské vlně a máme dost štěstí, že uprchlický problém na sebe výrazně vzaly jiné země, které jsme v tom nechali vězet samotné.

Ale dobře, Česko je v klidu. Proč si to Babiš ale taky neužívá a je pořád tak napružený a tváří se, že snědl citron? V posledních letech dost zbohatl, rodina se zjevně uzdravuje, je podruhé premiérem (kdo to má, že), všechny soudy vyhrává, a tak se soudí dál, noviny o něm píší pravdu, tak jak si to přál.

Ten výraz obličeje opravdu nechápeme.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?