Babiš lídry Evropy nezajímá. Merkelová ho odmítá přijmout

Andrej Babiš lídry Evropy nezajímá. Obviněný premiér se svojí neústavní vládou je, zdá se, ještě větší problém, než by se mohlo zdát. Hospodářské noviny dnes přinesly informaci z diplomatických kruhů, podle nichž se s Babišem trvale odmítá sejít Angela Mekelová. Babiš prý několikrát usiloval o přijetí v Berlíně. Merkelová však odmítá. Hlavním důvodem nemá v tuto chvíli být Babišovo údajné rozkrádání EU, ale fakt, že trvale vládne bez důvěry sněmovny.

Neoficiální podporu navíc opírá o komunisty a extrémisty. Obě strany – KSČM a SPD přitom mají za cíl vystoupení ČR z EU. S takovým premiérem Merkelová nemá důvod se scházet.

Podobně se k Babišovi staví i Emmanuel Macron. Ten Babišovi sice věnoval pár minut při summitu v Bruselu. Babiš se s francouzským prezidentem vyfotil a popsal, jak si pěkně popovídali a že Macrona pozval do Prahy. To pozvání se mělo údajně několikrát opakovat. Jenže Macron podmítá přijet, údajně dokud tady bude vládnout Babiš bez důvěry. Samotná schůzka prý zdaleka nebyla tak idilická, jak referoval Babiš. Macron na něj měl dokonce zvyšovat hlas. Podle informací od osoby, jež si z pochopitelných důvodů nepřála být jmenována, Macron Babišovi sdělil zhruba toto: Proč by měl právě teď jezdit do České republiky, když v jejím čele stojí prezident, který setrvale poškozuje platné spojenecké vazby, a v čele vlády stojí premiér v demisi, který čelí trestnímu stíhání kvůli ukradení evropských peněz?

Není zde článek celý?