Babišova firma pořád nevrátila dotaci na Čapí hnízdo, má prodlouženou lhůtu

Společnost Imoba, která patří do holdingu Agrofert, pořád nevrátila 50 milionů, které získala jako dotaci na Farmu Čapí hnízdo. Dotační úřad jí vyhověl v žádosti o prodloužení lhůty, ta je nyní 29. června. Informovala o tom Česká televize.

„Společnost IMOBA, a.s., nástupnická společnost původního příjemce dotace na realizaci projektu Multifunkční kongresový areál Čapí hnízdo, vstoupila v souvislosti s výzvou k vrácení dotace do jednání s Úřadem Regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy a požádala o prodloužení lhůty,” sdělil ROP Střední Čechy.

Společnost Farma Čapí hnízdo, tehdy ještě pod názvem ZZN AGRO Pelhřimov, patřila do přelomu let 2007 a 2008 do holdingu Agrofert tehdy patřícímu současnému premiérovi v demisi Andreji Babišovi.

V prosinci 2007 se firma přeměnila na akciovou společnost s anonymními akciemi na majitele. Pak se přejmenovala a na podzim 2008 získala padesátimiliónovou evropskou dotaci v programu pro malé a střední podniky.

Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínku, se společnost vrátila pod Agrofert. Farmu Čapí hnízdo nyní vlastní Imoba. Jejím jediným akcionářem je společnost SynBiol, dřív plně ovládaná Babišem.

Kvůli svému působení v politice se Babiš alespoň formálně vzdal kontroly nad tímto majetkem a převedl jej do svěřenského fondu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?