Bavorský vůdce: Obejdeme Merkelovou a deportujeme vlastními silami neúspěšné žadatele o azyl

Bavorský ministr-předseda Markus Söder navrhl, aby region využíval své vlastní letadla k deportaci neúspěšných žadatelů o azyl a nelegálních přistěhovalců, než aby čekal na to, až deportaci provede německá federální vláda.

Söder, vedoucí postava Křesťanské sociální unie (CSU), přednesl své připomínky v tomto týdnu, když uvedl, že region by mohl používat menší letadla a rychleji provádět deportace, informoval německý časopis Focus.  

„Díky tomu můžeme organizovat deportace mnohem efektivněji a cíleněji,“ uvedl Söder a dodal, že by to učinilo pokusy o žádosti o azyl v Bavorsku mnohem méně atraktivní pro migranty, kteří mají malou šanci na schválení žádosti o azyl.

Tento návrh je součástí většího plánu na zvýšení tlaku na neúspěšné žadatele o azyl a nelegální migranty, aby opustili zemi s tím, že bavorská policie je speciálně vycvičena pro deportace a nové záchranné prostředky jsou plánovány tak, aby zajistily, že přistěhovalci nepůjdou před datem deportace do ilegality.

V návaznosti na plány vůdce CSU a federálního ministra vnitra Horsta Seehofera bude Bavorsko také zavádět tzv. „Kotvová centra“ pro nově příchozí migranty, kteří podstupují proces žádosti o azyl.

„Chceme nabídnout program, který pomůže lidem vrátit se domů,“ dodal Söder.

Zatímco na konci roku 2016 kancléřka Angela Merkelová tvrdila, že deportace budou pro její vládu nejvyšší prioritou, k mnoha plánovaným deportacím v letech 2017 a 2018 prostě nedošlo kvůli různým problémům.

Pokud jde o deportace radikálních islámských extremistů, zpráva německého ministerstva vnitra na žádost poslance Svobodné demokratické strany (FDP) odhalila, že od roku 2017 bylo do zemí původu navráceno jen deset islámských radikálů.

Bylo také odhaleno, že bývalý osobní strážce proslulého teroristického vůdce Usámy bin Ládina v současné době žil v Berlíně, kde pobíral dávky od německých daňových poplatníků.

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Angela Merkelová Foto: fort-russ.com)

Není zde článek celý?