Černá hora je za spojení s NATO, prohlásil prezident země

Černá hora nezměnila svoji politiku vůči Rusku, chystá se držet euroatlantického kurzu v zahraniční politice. Věří ale v návrat ke spolupráci s Moskvou, prohlásil v pondělí v Bruselu prezident země Milo Đukanović.

Po vítězství ve volbách vládnoucí strany Dokanovič prohlásil, že během následujícího mandátu se chystá postarat o vylepšení vztahů země s Ruskem.

Na společné tiskové konferenci s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem Dukanovič dostal otázku, zdali si Černá hora myslí, že zeslabení či zrušení sankcí by bylo způsobem, jak zlepšit vztahy s Ruskem.

„Všiml jsem si, že lidé s různými politickými názory, někteří komentátoři, analytici a média se snaží interpretovat má slova jako obrat Černé hory od NATO směrem k Rusku. Nic takového v mém prohlášení nebylo. Jsou to spekulace ohledně mé politiky a politiky země,“ řekl žurnalistům.

Podle jeho slov spočívá politika Černé hory ve sdílení pozic NATO a EU a země v tomto nemá žádné dilema. Prezident považuje sankce za nástroj, jak vrátit Rusko do rámců spolupráce.


Není zde článek celý?