Černoška v reklamě na trdelník je nevhodná, zazněla rasistická poznámka z SPD

Tomio Okamura stále vypráví o tom, jak jeho hnutí nemá nic společného s extremismem, přestože pravý opak dokládá i zpráva ministerstva vnitra. Šéf SPD však jaksi zapomněl upozornit své spolustraníky, aby si odpustili rasistická a xenofobní prohlášení, jaká předvedla Věra Maříková. Ta se totiž na Facebooku jasně vymezila proti černošské holčičce v reklamě na trdelník, jejíž přítomnost na plakátech je podle pseudopolitičky naprosto nevhodná.

Místopředsedkyně karlovarské krajské SPD si vykládá pojem vlastenectví, k němuž se hrdě hlásí, dosti zvráceně. Její vzkaz naivním voličům, kteří stále ještě věří, že na našich hranicích čekají tisíce krvežíznivých uprchlíků, před nimiž nás ochrání pouze Okamura v objetí s prezidentem Zemanem, je totiž jasně rasistický.

„Když vezmu, že trdelník patří Čechům, tak zmíněná reklama je nevhodná. Jak vysvětlit firmě ,,trdlokafé“, že tento obrázek se k našemu trdlu opravdu nehodí?“ rozhořčila se Maříková na sociální síti. Tím ukázala, že patří do party Okamurových lidí, kteří rychleji mluví či píší, než přemýšlejí. Mezi jejich hlavní představitele lze zařadit třeba Miloslava Roznera, Radka Kotena nebo i předsedu SPD a obchodníka se strachem v jedné osobě.

Maříková je evidentně klasickým produktem líhně Okamurova hnutí, z níž se na veřejnosti ukazují především nejrůznější konspirátoři nebo alespoň lidé, kteří některým dezinformacím nepochopitelně věří a sdílejí je dál mezi lidi, kteří nechtějí moc přemýšlet a informace ověřovat. Maříková ráda podporuje bludy o financích, které nás údajně stojí členství v Evropské unii, nebo nově rozšiřuje lži o Marrakešské deklaraci.

Vyjádření firmy, jejíž „závadný“ plakát tak strašně někomu vadí v Karlových Varech, na sebe nedalo dlouho čekat. „V Trdlokafe odmítáme rasismus v jakékoliv formě a stížnosti na výzdobu našich stánků proto vnímáme jako zcela nepřijatelné – i vzhledem k faktu, že dívka na obrázku se jmenuje Jája a je Češka,“ vysvětlila společnost na svém facebookovém profilu.

Rovněž upozornila na to, že členka SPD si ani nedala práci trochu hledat, než začala uboze kritizovat. „Absurditě příspěvku paní Maříkové přidává i skutečnost, že trdelník pochází z Maďarska a jeho prezentace jako tradičního českého produktu je naprosto zcestná,“ stojí v prohlášení firmy, která si „dovolila“ podle extremistky z SPD dost.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Není zde článek celý?