Česká televize označila Svobodné noviny za jeden z nevlivnějších „dezinformačních“ webů

Česká televize před nedávnem odvysílala pořad Reportéři ČT, ve kterém se po většinu času zaobírala webem Aeronet. Je vidět, že jim tento web opravdu leží v žaludku, jelikož to není poprvé, co se jej snažili nějakým způsobem zdiskreditovat.

Nicméně, v průběhu reportáže se redaktorka zmínila o nejvlivnějších „dezinformačních“ webech v České republice, mezi nimiž byly mimo jiné i Svobodné noviny. Pokud Česká televize, která z našich financí (7 miliard ročně) vysílá zjevně neobjektivní zprávy a dala by se mnohými nazvat propagandou určitých zájmových skupin a politických subjektů, řekne, že jsou Svobodné noviny „dezinformačním“ webem, pak je jisté, že děláme dobrou práci a proto České televizi ležíme také v žaludku. Nevím, dle čeho soudí, že patříme mezi nejvlivnější, to si osobně nemyslím, jsem přesvědčen, že existují weby, které mají mnohem více čtenářů, ale dejme tomu.

Nebyla to jen Česká televize, kdo označil Svobodné noviny za „dezinformační“ web. Před časem vyšel na portálu Neovlivni.cz článek, kde Sabina Slonková, která věrně slouží Bakalovi a její server je financován Sorosovou Nadací Open Society, označila Svobodné noviny za „ozvěnu Kremlu v České republice“. Netvrdíme, že jedem prozápadní notu, jako mainstream, ale naše motto je jasné – k vyvážení toho, co slyšíte v mainstreamu – a jak většina z nás určitě uzná, naše média hlavního proudu se zaměřují výhradně na protiruskou, protivlasteneckou a promigrační rétoriku, tudíž se snažíme o opak, aby si čtenáři mohli sami udělat obrázek. Dokonce se již objevili i články, že jsme placeni Kremlem, a nebo přímo Putinem – kéž by 🙂 – ale je to samozřejmě úplný nesmysl.

Takže, České televize, děkujeme za reklamu a příště byste nám mohli věnovat trochu více času!

Není zde článek celý?