Cestující padajícího letadla se podělili o své dojmy

Cestující vylíčili své dojmy po volném pádu letounu, který trval 10 vteřin. Informuje o tom australský portál News.com.au.

K incidentu došlo v letounu společnosti Qantas, které letělo z Los Angeles do australského Melbourne. Kvůli náhlému vzdušnému víru začala mocná turbulence a letadlo začalo padat do Pacifiku. Na palubě bylo 484 cestujících, kteří se pak podělili o své dojmy.

„Stalo se to asi dvě hodiny po odletu z Los Angeles. Náhle se letadlo začalo hrozně třást a pak prostě padat. Trvalo to asi 10 sekund,“ napsala cestující Janelle Wilsonová. „Mnozí nebyli připoutáni a zůstali viset ve vzduchu nad sedadly. Vznikl pocit, že jsme byli právě na vrcholu horské dráhy a teď se řítíme dolů,“ dodala. Podle dívky se všichni hrozně polekali a mysleli si, že letadlo havaruje.

Letcům se podařilo stabilizovat stroj a nikdo z cestujících a posádky nebyl zraněn. Experti pro leteckou bezpečnost mají za to, že vzdušný vír vznikl kvůli jinému letadlu, které letělo poblíž. Mluvčí společnosti Qantas ale prohlásil, že k porušení pravidel ohledně vzdálenosti mezi letadly nedošlo.


Není zde článek celý?