Choť prince Harryho porušila etiketu královské rodiny

Choť prince Harryho Meghan Markle znovu porušila etiketu královské rodiny, když přišla na přehlídku Trooping of the Colour u příležitosti oficiálních narozenin královny Alžběty II. v nepatřičném oblečení, píše The Sun.

Podle pravidel královské etikety se ženy nesmějí objevit na veřejnosti s obnaženými rameny. Meghan ale přišla na ceremonii v bledě růžových šatech s velkým výstřihem, který příliš odhaloval ramena.

Novopečená vévodkyně již nejednou porušila pravidla královského dvora. Na každé oficiální akci například drží Harryho za ruku, což je v rozporu s etiketou. Nedávno také dala autogram dívence z davu, i když podle protokolu nesmí majitelka takového vysokého titulu podepisovat nic kromě úředních papírů.

Trooping of the Colour je tradiční přehlídka, která se koná každý rok od počátku 17. století. Proběhla ve Velké Británii v sobotu. Dříve symbolizovala uctění plukovní vlajky, pak byla spojena s oficiálním dnem narození monarchy (slaví se druhou sobotu v červnu bez ohledu na reálné datum narození).


Není zde článek celý?